Бідна людина не та, у якого немає ні гроша в кишені, а та, у якої немає мрії
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

У Львівському театрі ім. Заньковецької відбувся творчий вечір Богдана Козака

28 листопада, 2015 - 13:50
Фото прес-служби ЛОДА

Двогодинна поетично-музична композиція «Посланіє» за творами Тараса Шевченка була приурочена до 75-річчя народного артиста України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, режисера, педагога і театрознавця, академіка Національної академії мистецтв, професора Національного університету ім. Івана Франка Богдана Миколайовича Козака, якого в Україні добре знають і шанують.

«Шевченко вчив і вчить нас любові до своєї землі і вчить бути правдивими перед собою, Богом, народом, – говорить Богдан Козак. – Я не знаю іншого поета, який би так правдиво й відверто говорив про своїх і чужих – щось на зразок пророка, який відверто каже Богу, що він думає з приводу поневолення його народу і коли цей народ одержить свободу. Вперше я декламував Шевченкове «І мертвим, і живим…» дев’ятикласником, на шкільному вечорі. А потім постійно читав Шевченка як актор і був зайнятий у виставах за його творами. До днів Шевченка щоразу перечитую його твори, шукаю, що б узяти, аби твір був співзвучний сьогоденню. Хоча універсальний твір –  посланіє «І мертвим, і живим, і ненародженим…». Це як пісня, з якої не можна викинути слів…»

У творчому доробку заньківчанина – близько 150 ролей. До студії рідного театру прийшов 1961 року і каже, що ніколи не пошкодував, що обрав саме фах актора: «Мені у ньому легко дихається – як на природі. Я розумію, що це за фах, як у ньому треба працювати, бо це контакт з різними людьми, різними режисерами, свого роду людська академія, де пізнаєш життя людей, розкриваєш його – через п’єсу, через персонаж, і в той же час мусиш сам у живому спілкуванні з людьми  виявляти певну уважність, розум, такт».

На творчий вечір Богдана Миколайовича прийшли численні шанувальники його  творчості.

Привітав Богдана Козака  й голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка. "Богдан Миколайович заслуговує сьогодні найкращих та найщиріших слів похвали, – сказав керівник області. – Це справді народний артист України, талановита людина, сильний і вольовий чоловік. На мою думку, всю гаму найкращих епітетів нашої мови можна поєднати у єдиному слові, яке найкраще схарактеризує цю талановиту людину, – мудрий".

Кілька днів тому за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність Президент України нагородив Богдана Козака орденом Князя Ярослава Мудрого V ступеня. Нагороду ювілярові вручив учора на творчому вечорі голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото прес-служби ЛОДА.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...