Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Путін не приховує, що наказав розстріляти українських моряків, - Порошенко

28 листопада, 2018 - 10:24
Фото Reuters

Президент України Петро Порошенко подякував керівництву НАТО, Європейського Союзу, США, інших країн-партнерів за солідарність в умовах акту прямої агресії Росії проти України.

Про це Глава держави сказав в інтерв’ю американському телеканалу CNN, передає Укріфнорм.

Порошенко розповів про обставини та деталі агресії російських військових проти українських моряків, яка відбулася в акваторії Керченської протоки.

«Це вперше, коли Путін вже просто не приховує більше, що це був його наказ застосувати збройні сили та відкрито розстріляти українських військових на наших кораблях», - наголосив Президент.

Глава держави також підкреслив, що Україна має двосторонню угоду з Росією про вільне судноплавство в Азовському та Чорному морях і Керченській протоці.

«Відповідно до цієї угоди ми маємо абсолютну свободу пересування через Керченську протоку і в Азовському морі, без будь-яких обмежень», - сказав Президент та додав, що затримувати, ба більше – блокувати українські судна є абсолютно протизаконно відповідно до міжнародного права щодо вільної навігації.

«Це дуже небезпечний прецедент і ми маємо забезпечити міжнародну реакцію, тому що завтра будь-яке міжнародне судно може бути піддано нападу. Ми не можемо більше з цим миритися», - підсумував Президент.

Як повідомлялося раніше, події в Азовському морі минулими вихідними показують, що Росія має намір взяти під одноосібний контроль доступ до українських портів. Про це заявляв спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Укрінформ
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ