Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Українці вшанували пам’ять жертв Голодомору та запалили свічки

28 листопада, 2020 - 21:37
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

На території національного музею «Меморіал жертв Голодомору» відбулась панахида за жертвами Голодомору-геноциду українського народу. Після завершення молитви пролунало звернення від Президента України Володимира Зеленського і було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання, після якої розпочалася всеукраїнська акція «Засвіти свічку».

"Традиційно о 16:00 у запалили свічки у вікнах своїх будинків або біля меморіалів пам’яті жертв Голодомору-геноциду по всій Україні та за кордоном. Це міжнародна акція «Свічка у вікні», яку у 2003 році ініціював дослідник Голодомору Джеймс Мейс.Четверта субота листопада об’єднує українців через спільне минуле. Цьогоріч Україна та світ вшанували невинних жертв Голодомору-геноциду 28 листопада", - йдеться у повідомленні пресслужби Національного музею Голодомору-геноциду.

Протягом дня десятки людей відвідали Музей Голодомору, щоб вшанувати пам’ять убитих голодом та запалити свічки.

Також міжнародну акцію підтримали люди з усього світу, на чиїх підвіконнях сьогодні горіли свічки. 

Основні гасла цьогорічної інформаційної кампанії: 

Збережи пам’ять – передай правду

Збережи пам’ять – передай до Музею

Хештег кампанії – #ЗбережиПравду

«У нашій соціальній рекламі ми робимо акцент на тому, що кожен українець може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор, про злочин геноциду української нації», – говорить генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк.

Традиційно о 16:00 ми запалили свічки у вікнах своїх будинків або біля меморіалів пам’яті жертв Голодомору-геноциду по всій Україні та за кордоном. Це міжнародна акція «Свічка у вікні», яку у 2003 році ініціював дослідник Голодомору Джеймс Мейс.

Голодомор (від словосполучення «морити голодом») — власна назва геноциду українців, вчиненого тоталітарним комуністичним режимом у 1932–33 роках.

В самому СССР десятиліттями діяла заборона на пам’ять про жертв Голодомору — жодних публічних розмов, жодного вшанування пам’яті невинно вбитих. Нині ми маємо можливість говорити та поширювати правду, аби цей злочин ніколи не повторився.

Цьогоріч Музей Голодомору ініціював акцію «Збережи пам’ять – передай правду». Від моменту вчинення злочину минуло 87 років, і фотографії, сімейні речі та історії стирає пам’ять. Щоб назавжди зберегти історію вашого роду, розкажіть історію родини, запишіть свідчення свого дідуся чи бабусі, дослідіть сімейний фотоархів та реліквії — передайте їх до музею.

Більше фото - у ексклюзивному фоторепортажі «Дня» «Свічка у вікні».

 

 

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ