Як в нації вождя нема, тоді вожді її — поети.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Петриківський розпис вберегли від підробок

29 січня, 2013 - 14:43

У петриківського розпису з’явився свій логотип — так звана цибулина з написом «Петриківка». Логотип зареєстрували і закріпили за громадою села, яка віднині буде ексклюзивним власником цього знака, повідомляє кореспондент "Дня".

Логотип прикрашатиме всі розписні предмети побуту, декору та аксесуари, які народилися в Петриківці.

Створила його заслужений майстер народної творчості України Людмила Горгуля.

Просувати й рекламувати Петриківку на міжнародному рівні готовий віце-прем’єр О.Вілкул.

Створення бренду «Петриківка» — лише початок шляху до здобуття українським розписом статусу нематеріальної культурної спадщини людства. Вже цього року в ЮНЕСКО розглядатимуть номінаційне досьє Петриківки. У рамках міжнародного промо-туру, роботи тутешніх майстрів будуть представлені в Європейському парламенті (Брюссель), в посольствах України в країнах Євросоюзу, а також на масштабній виставці у штаб-квартирі ЮНЕСКО, запланованій на червень у Парижі.

На Дніпропетровщині стародавнього народного мистецтва навчають дітей не лише в самій Петриківці. У школах області проводяться уроки петриківського розпису, створено спеціальні факультативи у вишах, а також позашкільні петриківські гуртки в дитячих центрах. У Дніпропетровському театрально-художньому коледжі готують фахівців у цьому напрямі — торік було відкрито факультет, на якому навчаються студенти з різних регіонів України. Директор Дніпропетровського міського центру дітей та юнацтва Людмила Маєтна повідомила, що петриківка стає дедалі популярнішою. За її словами, заняття з художнього розпису мешканці Дніпропетровська відвідують цілими родинами.

Як передбачається, новий логотип міститиметься на будь-якій продукції. Взірці були представлені під час презентації: логотип «Петриківка» нанесено на наручний годинник, чайний сервіз, ручки, блокноти і запальнички. Окрім того, майстри розписали в такій манері автобус. У майбутньому логотип може з’явитися і на міських трамваях Дніпропетровська. За словами віце-прем’єра О.Вілкула, цілком можливим також є нанесення петриківських візерунків навіть на космічні апарати.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ