Царство свободи здобувається також сильним примусом над собою.
Михайло Грушевський, український історик, громадський та політичний діяч

Таліби і США підпишуть в Катарі мирну угоду

29 лютого, 2020 - 10:22
Фото Reuters

Представники США і афганського угруповання "Талібан" мають намір підписати в Досі угоду, яка покладе початок врегулюванню збройного конфлікту, що триває в Афганістані майже 20 років.

На церемонії підписання угоди будуть присутні представники близько 30 країн, зокрема, спецпредставник президента РФ з питань Афганістану, директор Другого департаменту Азії МЗС Замір Кабулов. У свою чергу, міністр оборони США Марк Еспер і генсек НАТО Єнс Столтенберг прибудуть у суботу в Кабул на переговори з афганським керівництвом.

Протягом останнього тижня на території Афганістану зберігається режим "зниження насильства", який поширюється на американських військових, талібів і афганські сили безпеки. Згідно з офіційними даними, в період з 22 лютого, коли режим набув чинності, значно знизилася кількість інцидентів у сфері безпеки.

"Останніми днями ми спостерігали значне зменшення рівня насильства в Афганістані, і тому ми дуже близькі до підписання угоди між США і "Талібаном", - заявив у п'ятницю на прес-конференції генсек НАТО Єнс Столтенберг.

Одночасно Столтенберг підкреслив, що ця угода - лише перший, хоча і важливий крок, а способом політичного врегулювання в Афганістані є міжафганський переговорний процес, який повинен бути запущений найближчим часом.

Так, Ендрю Воткінс, старший аналітик Міжнародної кризової групи, в інтерв'ю "Аль-Джазіра" зазначив, що документ, який повинен бути підписаний в суботу, "не є мирною угодою".

"Це результат попереднього етапу афганського мирного процесу, який був необхідний, щоб посадити талібів за стіл переговорів з афганським урядом і політичним керівництвом до предметного діалогу", - зауважив експерт.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ