Треба за всяку ціну обминати ...широкі, розкриті двері і шукати правдивої великої брами, над якою віють непідроблені, неперелицьовані прапори нашого духу
Олена Теліга, українська поетеса, публіцистка, літературний критик, діячка ОУН

На Вінниччині презентували книгу про події Української революції

29 березня, 2018 - 21:06

У Тиврівському ліцеї відбулася презентації книги відомого на Вінниччині історика Костянтина Завальнюка «Тиврівщина у добу Української революції 1917–1921 років: події та люди». Видання містить ряд нарисів про події столітньої давності, які відбувалися на території сучасного Тиврівського району, а також містить чимало цікавих і маловідомих фактів про місцевих учасників національно-визвольних змагань того періоду. Автор каже, що окремі дослідження на основі архівних документів презентовані у виданні вперше. Книга розрахована на науковців, студентів, учнів, а також на всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

«Події Української революції подаються крізь призму окремих людських доль, адже люди завжди були творцями історії. У книзі зібрані біографічні відомості як про уродженців Тиврівського району, так і людей, які мешкали там і були активними учасниками тих подій. Серед них відомі і маловідомі особи, зокрема патріот-гетьманець граф Гейден, про якого вже писала шанована газета «День», представлена постать Демида Бурка, учасника бою під Крутами, одного з творців автокефальної церкви в еміграції.

В окремому розділі йдеться про відомого поета, вченого та винахідника Леоніда Мосендза, який 1919–20-х роках працював в Гнівані, а потім пішов в ряди армії УНР, – розповідає Костянтин Завальнюк. – У книзі є й чимало нових відомостей про той період. Наприклад, вміщено розділ про українських мартирологів, де подано прізвища понад 150 вояків Української Галицької армії, які померли від тифу і були поховані у кількох братських могилах. Факти про масові похованні вдалося знайти у тогочасній пресі за 1921 рік».

Книга видана за фінансової підтримки Тиврівської районної державної адміністрації та районної ради з метою використання її на уроках історії рідного краю. Тираж видання невеликий – 150 штук, який вже розійшовся по шкільних та сільських бібліотеках району.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото надано автором

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

Новини партнерів

Loading...