Нехай наповнить душу святе прагнення не задовольнятися посереднім, а стреміти до найвищого і з усіх сил намагатися його досягнути — адже можемо, коли захочемо!
Джованні Піко делла Мірандола, італійський мислитель та філософ епохи Відродження, представник раннього гуманізму

У Тернополі представили виставку "Маріуполь на межі"

29 травня, 2016 - 17:47

У Тернополі, в обласному краєзнавчому музеї, в рамках всеукраїнського патріотичного мистецького проекту «У нас єдина доля – ім’я їй Україна» представили виставку «Маріуполь на межі». Художниці з Донбасу Олена Украінцева та Ганна Торкаєнко відобразили у своїй творчості події, які відбувалися в Маріуполі у 2014 –2015 роках. Живопис, графіка, фотографії передають емоції та спогади митців, які живуть на сході України, роботи відображають стан перебування на межі війни і миру.

«Коли ми були на блокпостах, обстрілів не було. Але ризик, звісно, був. Також є декілька робіт, які представляють розбитий відділ міліції. Йдеться про резонансні події 9 травня 2014 року. Це був поворотний момент. Що стосується фотографій, вони охоплюють 2014 – 2015 роки, – розповідає Олена Украінцева. – Наша ціль – руйнувати міфи, які існують на заході України про людей зі східної України і навпаки – на сході про людей із західної України».

«Як виявилося, блокпост – взагалі цікаве місце. Бо там люди зі всіх куточків України. Блокпост – це маленька модель країни. Ми стали глибше занурюватися в якісь нюанси, пов’язані з цією темою, – розповідає Ганна Торкаєнко. –Життя звичайної людини складається із дрібниць. І на війні, і в мирному житті ці деталі і хотілося зафіксувати».

Мистецький проект «У нас єдина доля – ім'я їй Україна» об’єднує дві виставки – «Маріуполь на межі», в рамках якої представлено живопис та графіку, і «Маріуполь між миром та війною» (репрезентовані декоровані гільзи та світлини маріупольських фотографів). «Маріупольські активісти Маргарита Мухіна та Олександр Магдаліц отримали ці гільзи від художниці Анни Бойко. Маріупольські митці приєдналися до ідеї і також розмалювали гільзи. Таким чином сформувався кістяк цього проекту», – розповіла Олена Украінцева.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль, фото автора 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ