Труднощі подолання гір лишилися позаду. Перед нами — труднощі руху рівниною.
Бертольт Брехт, німецький письменник, драматург, громадський діяч.

Лондон готовий до "жорсткого" сценарію виходу Британії з ЄС

29 липня, 2019 - 12:40
Фото Reuters

Лондон прискорює підготовку до виходу Великої Британії з ЄС за "жорстким" сценарієм - без угоди з Брюсселем, заявив глава МЗС королівства Домінік Рааб у понеділок.

"Термінове здійснення підготовки - це пропозиція прем'єр-міністра, і кабінет її прийняв", - сказав Рааб в інтерв'ю BBC, передає Інтерфакс-Україна

"Ми хочемо досягти хорошої угоди з нашими партнерами в ЄС і друзями, але для цього треба скасувати недемократичний "бекстоп" (страхувальний план для ірландського кордону - ІФ)", - додав він.

Страхувальний план", або "бекстоп", є однією з ключових частин угоди Британії з ЄС і входить до тієї частини домовленостей, через яку ЄС відмовлявся повертатися до переговорів. План мав забезпечувати "прозорість" кордону між Республікою Ірландія та Північною Ірландією, що є важливим економічним і політичним питанням і для ЄС, і для Великої Британії.

"Страхувальний план", згідно з угодою, може бути застосовано, тільки якщо Лондон і Брюссель не зможуть домовитися про інші способи збереження вільних кордонів між Ірландією та Північною Ірландією. Він передбачає, що Ірландія залишиться в митному союзі і підпорядковуватиметься більшій частині правил єдиного ринку ЄС доти, доки Лондон і Брюссель не досягнуть кращої угоди.

Багато політиків у Великій Британії виступають проти цього плану, оскільки вважають, що він значною мірою завадить економічній і політичній незалежності країни від ЄС.

Новий прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон наголошував на необхідності скасування "страхувального плану".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ