...Від того, скільки цеглинок ворожого муру проб’ємо лезами і кулями, залежить підсумок боротьби.
Юрій Горліс-Горський, український військовий і громадський діяч, письменник

Тернопіль отримав прапор парламентської Асамблеї Ради Європи

29 серпня, 2014 - 11:44

Починаючи з 1995-го року, парламентська Асамблея Ради Європи відзначає європейські міста за особливі досягнення в галузі євроінтеграції. У Страсбурзі, на засіданні комітету з питань соціальної політики, охорони здоров’я і сталого розвитку 10-го квітня цього року, ухвалили рішення нагородити Тернопільську міськраду почесним прапором. На урочисту церемонію вручення, що відбулася учора в День храмового празника Успіння Пресвятої Богородиці та Дня міста, на майдані біля пам’ятника Іванові Франкові зібралося чимало тернополян. На сцені — міський голова Тернополя Сергій Надал і почесний член парламентської Асамблеї Ради Європи, колишній член парламенту Швейцарської конфедерації Віктор Руфі. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв.

Міський голова Сергій Надал зазначив: нині тернополяни, як і всі українці, прагнуть миру, а прапор Ради Європи є спільним досягненням усіх жителів міста. «У цей рік ми по-особливому звертаємось і молимось до нашої Небесної Покровительки Матінки Божої і просимо перш за все перемоги і миру, — сказав він. — Кожні декілька хвилин переглядаємо стрічки новин, щоби бути в курсі подій у зоні АТО, бо це нікого не може залишити байдужим. Я надзвичайно вдячний Раді Європи за почесне відзначення і вдячний тернополянам, бо кожен з них своєю кропіткою щоденною працею робить усе, щоб Тернопіль наближався до європейських стандартів».

Перед тим як вручити тернополянам прапор, почесний член парламентської Асамблеї Ради Європи, колишній член парламенту Швейцарської конфедерації Віктор Руфі підкреслив: «Війна на Сході України — це європейська війна і слід зазначити, що нині Україна є заручником міжконтинентального стратегічного конфлікту». Віктор Руфі побажав, щоб зорі, котрі є символом Євросоюзу, додавали впевненості продовжувати шлях до Євроінтеграції, взаєморозуміння з європейськими державами і також стали символами надії, незалежності, миру і процвітання.

Зі святом тернополян також вітали представники посольств і консульств Бельгії, Франції, Польщі, Словаччини, високопоставлені гості з міст-побратимів Тернополя.

Голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець у своєму виступі перед учасниками заходу наголосив: «Українці вже чекають від Європи не великих обіцянок і меморандумів, а реального, дієвого, надійного захисту. Адже якщо цю пожежу війни не загасити, вона розгорнеться на увесь світ».

Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль

Фото Михайла УРБАНСЬКОГО

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ