Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

Україна закликає до політично незалежного відновлення пам’яті про трагедію у Бабиному Яру

29 вересня, 2020 - 10:02
Фото з архіву "Дня"
Україна закликає міжнародне співтовариство до науково обґрунтованого та політично незалежного відновлення та збереження історичної пам’яті про трагедію у Бабиному Яру.

Про це йдеться у коментарі МЗС України до дня 79 роковин трагедії у Бабиному Яру.

"Україна закликає міжнародне співтовариство до об’єднання задля збереження і утвердження загальнолюдських цінностей, запобігання дискримінації людини за будь-якими ознаками, запобігання повторенню подібних злочинів, а також – до науково обґрунтованого та політично незалежного відновлення та збереження історичної пам’яті про трагедію у Бабиному Яру", - зазначили в зовнішньополітичному відомстві.

Зазначається, що сьогодні Україна разом з усім світом вшановує пам’ять десятків тисяч жертв, розстріляних нацистами у Бабиному Яру, де лише протягом 29-30 вересня 1941 року було знищено майже 34 тисячі чоловіків, жінок та дітей тільки через те, що вони були євреями.

"Ця спільна для українського та єврейського народів трагедія – скорботний символ Голокосту, свідчення антигуманності тоталітарних режимів. Нацистський режим вбив тисячі невинних людей, радянський режим наполегливо вбивав пам’ять про ці жертви", - констатували в МЗС.

У цьому контексті українські дипломати нагадали, що, зокрема, у повоєнну добу радянська влада послідовно провадила антисемітські кампанії та цілеспрямовано знищувала не лише пам’ять про трагедію, але й саме місце страти. Проте завдяки людській пам’яті та неоціненному внеску свідків і дослідників трагедія Бабиного Яру зайняла належне місце у світовій історії.

Нагадаємо, сьогодні День пам’яті жертв Бабиного Яру.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ