Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

На підтримку режисера Сенцова у Москві провели флешмоб і показали фільм "Гамер"

29 жовтня, 2014 - 16:19
Акція в підтримку Олега Сєнцова в Києві в травні
Фото з акції в Києві в травні / Фото газети “День”

У посольстві України в Москві відбувся показ фільму "Гамер" українського режисера Олега Сенцова з метою привернути увагу громадськості до його незаконного арешту владою РФ, повідомляє “УНІАН”.

Перед початком перегляду присутні, серед яких були українські та світові дипломати, які працюють в Москві, а також представники української діаспори, провели невеликий флешмоб. Учасники акції сфотографувалися з плакатами, на яких написано RESPECT HUMAN DIGNITY #FreeSentsov.

Тимчасовий повірений у справах України в РФ Руслан Німчинський нагадав, що Сенцов був арештований на території Криму і з травня цього року утримується в Лефортово.

"Багатьом відомі ті фальшиві й надумані приводи, чому Сенцов не на волі. Посольство України і МЗС України неодноразово зверталися з нотами протесту на адресу МЗС РФ, ми працювали по лінії інших російських відомств з вимогою звільнити Олега. Ми неухильно і постійно закликаємо російську сторону, і робитимемо це надалі з вимогою дотримуватися своїх зобов'язань щодо забезпечення прав і свобод, зокрема Олега", - сказав Німчинський.

Також він відзначив, що сьогоднішній перегляд його фільму демонструє підтримку Сенцова Посольством України та друзями України з інших посольств.

"Це акт підтримки Олега, залучення уваги до долі Олега. Ми продовжуватимемо працювати над тим, щоб його звільнили якомога швидше", - сказав дипломат.

Сестра режисера Наталія Кочнева повідомила, що Сенцов проінформований про події навколо нього, і, наскільки можливо, дізнається всі новини.

"Олег відчуває моральну підтримку і дякує всім, просить, щоб його не забували. Звичайно, йому важко, хоча до своєї справи він ставиться з гумором, тому що без гумору ставитись до цього просто не можливо. Фантазія слідчих буйна, не обвинуватили його хіба що у вбивстві Кеннеді", - сказала Кочнева.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело:
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ