...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

На Вінниччині розробили програму «Мольфар» для покращення надання допомоги пораненим

29 жовтня, 2015 - 16:10

Пошук шляхів покращення надання необхідної першої допомоги пораненим бійцям у зоні АТО дав свої результати за рахунок впровадження сучасних комп’ютерних технологій. «Усе те, що медицина демонструє нам на мирних територіях, негативно відображається на території, де йдуть бойові дії. З цим терміново щось потрібно було робити, адже гинули бійці, було багато ускладнень… Наші волонтери за фінансової підтримки меценатів зробили програмний продукт, що нарешті об’єднає станцію швидкої допомоги, аптечні пункти, станції переливання крові. Відтак лікарі оперативно матимуть всю необхідну інформацію», - зазначає волонтер, лікар за фахом, президент громадської організації «Народна перемога» Юлія Вотчер Юлія Вотчер.

 Новий медичний проект назвали «Мольфар». Напевне тому, що для новоствореної комп’ютерної програми медичної логістики лікування поранених бійців АТО не має бути нічого неможливого. Завдяки координації дій волонтерів, лікарів, військових суттєво скоротиться час надання допомоги пораненим та хворим у медичних закладах. Крім того, проект передбачає консультації бійців, пошук медикаментів та товарів медичного призначення.

Перед тим, як ця програма почне діяти на Донбасі в районі бойових дій, вона пройде своєрідну «обкатку» на Вінниччині. А голова Вінницької ОДА Валерій Коровій зазначив, що регіон взагалі може стати пілотними по впровадженню по-справжньому дієвої системи побудови логістики для швидкої медичної допомоги.

 

Ярина КОРЧИНСЬКА, Вінниця 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ