Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Латвія офіційно зареєструвало Латвійську Православну Автономну Церкву

29 жовтня, 2019 - 19:27
Фото Миколи ТИМЧЕНКА , «День»

Міністерство юстиції Латвії офіційно зареєструвало Латвійську Православну Автономну Церкву (ЛПАЦ) Константинопольського Патріархату.

Про це повідомляє РІСУ із посиланням на релігієзнавця Іллю Бея.

"До того православні у Латвії перебували у складі Московського Патріархату, а в країні існувала норма, що одну конфесію може представляти тільки одна релігійна структура. Таким чином існування двох різних православних структур було неможливим. Представники ЛАПЦ намагалися отримати реєстрацію ще з 90-х рр. минулого століття, проте програвали усі судові справи, аж до того моменту, коли справа дійшла до Конституційного суду Латвії, який і визнав неправомірність принципу – одна конфесія – одна церква", - йдеться у повідомленні.

Павло Подобєд у своєму Facebook зазначив , що в юридичному полі Латвії найменування ЛПАЦ відомо з 1996 року - коли Мін'юст Латвії відмовив прихильникам Константинополя в реєстрації на підставі того, що в Латвії вже є ЛПЦ. З цією позицією не погоджувалась латиська інтелігенція, які прагнули перегляду ставлення держави до тих православних Латвії, які прагнуть піти "естонським шляхом" (в Естонії вже існує дві паралельні юрисдикції православної церкви, що послабило вплив РПЦ в країні).

"Православні латиші надихнулись боротьбою українських вірних за власну автокефалію. Цього вони навіть не приховують - Україна і її досвід є взірцем", - йдеться у дописі. 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ