...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Джеймс Мейс, видатний історик, політолог, дослідник голодомору в Україні

Малюська про рішення КСУ: За декларування недостовірних даних доведеться карати м’якше

29 жовтня, 2020 - 09:35
Фото: Facebook/Денис Малюська

Дію норм антикорупційного законодавства буде відновлено, обіцяє міністр юстиції.

Про це у Facebook повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.

Малюська розтлумачив рішення Конституційного суду щодо роботи антикорупційних органів.

“Трапилося наступне: КСУ вказав, що вплив НАЗК (як органу виконавчої влади) на суди (як органи судової влади) є неконституційним. Тому суд скасував усі ключові антикорупційні повноваження НАЗК (причому щодо усіх чиновників, не лише суддів)”, - пише Малюська.

За його словами, КСУ вказав, що кримінальна відповідальність за декларування недостовірних відомостей є надмірною. І таку відповідальність теж скасував.

“З позитивного: КСУ НЕ скасовував саме електронне декларування або ж кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Так само залишився діяти і електронний реєстр декларацій, хоча доступ до його даних буде обмежено (сподіваюсь ненадовго)”, - додав міністр.

Малюська пояснив, що буде напрацьовано законопроект, яким буде обмежено вплив НАЗК на суддів. Судді отримають свій окремий механізм контролю за статками та витратами, який не буде поступатися НАЗК.

“Дію норм антикорупційного законодавства буде відновлено. Декларування недостовірної інформації (або ж недекларування) доведеться карати більш м’яко, через адміністративну відповідальність. Але і за Кримінальним кодексом санкції були не надто драконівськими, тому разючої зміни не відбудеться. Якщо коротко, новини погані, але могло бути гірше і світло у кінці тунелю точно є”, - резюмував Малюська.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ