Проблема демократії не в тому, чи потрібна людям свобода, а в тому, якою мірою вони здатні нею користуватися.
Алексіс де Токвіль, французький державний діяч, історик, суспільствознавець

У Львові перепоховали майже пів тисячі жертв політичних репресій комуністичного режиму

29 грудня, 2020 - 17:47
Фото: Павло Паламарчук, "День"

Сьогодні на Личаківському кладовищі, на полі почесних поховань № 76 , перепоховали 428 останків жертв політичних репресій. Усі вони були в’язнями Пересильної тюрми № 25, яка діяла у місті з 1944 по 1955 роки.

Присутні вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів та лампадок до місця поховання та виконали державний гімн України. Також відбулась громадська панахида за участі священиків різних конфесій.

«Відновлення правди про політичні репресії, гідне вшанування їхніх жертв є громадянським обов’язком кожного з нас. Люди, які загинули від жорстоких злочинів комуністичного режиму мають були поховані належним чином. Висловлюю велику подяку комунальному підприємству Львівської обласної ради «Доля» за надзвичайно важливу здійснену пошукову роботу, за відновлення та збереження пам'яті жертв політичних репресій. Назавжди залишаться в нашій пам’яті та пам’яті майбутніх поколінь українців невинні жертви радянської репресивної машини. Ми, як ніколи, повинні усвідомлювати цінність свободи і незалежності, яку сьогодні наші воїни, ризикуючи власним життям, захищають на Сході України у боротьбі з російським агресором. Вічна і світла пам'ять жертвам політичних репресій, честь і слава Героям!» - зазначив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.

Зазначимо, у співпраці з Меморіальним музеєм «Територія терору», фахівці КП ЛОР «Доля» упродовж 2017-18 років провели ексгумацію 428-ми останків жертв політичних репресій – в'язнів Пересильної тюрми №25 із території садово-городнього кооперативу «Світоч» за адресою: м. Львів, 6-й Топольний провулок. Там знаходився спеццвинтар, на якому хоронили утримуваних тюрми.

До Пересильної тюрми №25 звозили усіх в'язнів із Західної України. Зазвичай вони усі були звинувачені у участі у визвольній боротьбі за незалежність України та непокору комуністичному режиму. Із тюрми їх «етапували» в табори ГУЛАГу. Ставлення до утримуваних людей було вкрай жорстоким. Їх морили голодом, хворих і слабких утримували довше, чекаючи їх смерті, у вагітних стимулювали пологи, щоб позбавити їх новонароджених дітей. 

Павло Паламарчук, "День", Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ