Я — для того, щоб голос мого народу достойно вів свою партію в багатоголосому хорі світової культури.
Олекса Тихий, український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи

У Європарламенті показали Петриківський розпис

30 січня, 2013 - 15:33

У Європарламенті, де сьогодні відбудуться слухання з питань регіонального розвитку та презентація інвестиційного потенціалу Дніпропетровської області, українська делегація представила виставку Петриківського розпису.

Європейський комісар з питань розширення та політики добросусідства Штефан Фюле назвав проведення виставки Петриківського розпису в Європарламенті кроком до поглиблення взаємовідносин між Євросоюзом та Україною.

«Мені пощастило кілька років тому відвідати Дніпропетровський регіон. Дуже радий, що можу бути присутнім тут, в Європарламенті на відкритті виставки Петриківського розпису. Це важлива виставка. Чому я так вважаю? В наших відносинах між Євросоюзом та Україною ми працюємо в категоріях політичних декларацій і мені здається, що в цих важливих відносинах відсутнє обличчя, відсутня душа... Ця виставка робить той малий крок до того, аби усі ми, хто працює над поглибленням наших стосунків між Євросоюзом та Україною не забували, що ми робимо це від обличчя усіх українців, й людей, які живуть в Євросоюзі. А ця виставка і ці гарні картини нам в цьому дуже допомагають. Велике спасибі за цю ініціативу», - заявив Штефан Фюле.

Петриківський розпис увійшов до реєстру нематеріальної культурної спадщини України, а також у рамках ініціативи України зараз розглядається питання щодо набуття Петриківським розписом статусу нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Джерело: РБК-Україна

Новини партнерів

Loading...