Існування нації спирається на свідому волю її членів.
Іван Лисяк-Рудницький, історик, публіцист, педагог, дослідник української суспільно-політичної думки

У Вінниці профспілки зібралися на багаточисельний мітинг з вимогою провести справедливу трудову реформу

30 січня, 2020 - 18:52
Фото надано автором

Кілька сотень вінничан зібралися сьогодні під стінами Федерація профспілок Вінницької області, вимагаючи скасувати проєкти законів про працю, соціальне забезпечення та профспілкову діяльність. На думку мітингарів, ухвалення цих законодавчих актів погіршить умови життя і праці працівників, ліквідує гарантії на оплату праці, соціальний захист та забезпечення. Голова Федерації профспілок області Микола Колесник назвав дії влади «наступом на трудові права працівників та профспілок», що спровокує загальнонаціональний страйк.

«Ці антинародні та антисоціальні законопроекти містять низку положень, які протирічать міжнародним нормам, Конституції України та національному законодавству, значно погіршуючи права трудящих та членів профспілок. Так запроваджується антисоціальна ідеологія – мінімум трудових гарантій від держави, кожен працівник має сам домовлятись з роботодавцем про свої трудові права, заробітну плату, умови праці. Через це у трудових колективах зростає обурення і змушує профспілки вдаватись до різних форм протестних дій, аж до страйку», – наголосив Микола Колесник.

Профспілкові лідери заклали місцеву владу і депутатів підтримати їхні вимоги і домагатися від Кабміну відкликання з Верховної Ради «антинародних та антисоціальних законопроектів». А потім провести справедливу трудову реформу за участі всеукраїнських репрезентативних об’єднань профспілок і роботодавців у відповідності до Конституції та чинного законодавства України.

«Віче звертається до усіх небайдужих громадян, молоді, громадських організацій області з закликом підтримати професійні спілки, висловити єдину позицію громадянського суспільства проти намірів влади знищити принципи демократії, обмежити конституційні права громадян на гідну працю та захист своїх трудових прав. Як що не захистимо трудові права сьогодні, завтра на українців чекатиме повне безправ’я», – йдеться у зверненні Федерації профспілок Вінниччини.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Фото надано автором

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ