Найніжніші рослини прокладають собі шлях через найжорсткішу землю, через тріщини скель. Так і доброта. Який клин, який молот, який таран може зрівнятися з силою доброї, щирого людини! Ніщо не може протистояти йому.
Генрі Девід Торо, американський письменник, мислитель, натураліст, громадський діяч

Макрон заявив, що Туреччина порушила збройне ембарго для Лівії та засудив участь російських найманців у лівійській громадянській війні

30 червня, 2020 - 20:56
Фото: Reuters

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Туреччина порушила збройне ембарго для Лівії.

Про це передає "Голос Америки".

Макрон вважає втручання Анкари в справи Лівії "злочинним". Зокрема, Туреччина надала авіапідтримку і зброю уряду в Тріполі, яке воює з армією глави Лівійської національної армії Халіфи Хафтара.

Також французький лідер вважає, що для посилення заворушень в Лівії "Туреччина масово імпортує джихадистів з Сирії".

Що ж стосується Росії, то Макрон розкритикував участь найманців російської приватної військової компанії "Вагнера" у громадянській війні в Лівії.

Так, національна нафтова корпорація Лівії заявила, що в п'ятницю, 26 червня, російські найманці проникли на нафтове родовище Шарара. У доповіді ООН у травні говорилося, що російська "група Вагнера" розмістила в Лівії до 1200 осіб.

Макрон у п'ятницю провів відеоконференцію з Путіним, по завершенню якої сказав, що вони погодилися працювати над припиненням вогню. Вже в понеділок, 29 червня, Макрон повідомив деталі розмови - нібито Путін запевнив, що приватні компанії не представляють Росію.

"Я сказав йому, що я дуже чітко засуджую дії, що робляться "групою Вагнера"... він грає на цьому неоднозначному відношенні", - зазначив президент Франції.

Зазначимо, відносини між союзниками по НАТО, Францією і Туреччиною, В останні тижні загострилися через Лівії, Північної Сирії і ситуації в Східному Середземномор'ї.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: Еспресо

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ