Знати – це усвідомлювати, що ви нічого не знаєте. У цьому є сенс істинного знання
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

Російські хакери атакували швейцарську лабораторію, яка аналізувала "Новічок", - ЗМІ

30 липня, 2018 - 13:37
Фото blick.ch

Швейцарська лабораторія Spiez, яка спеціалізується на запобіганні хімічних, біологічних і ядерних загроз, ймовірно, була атакована групою хакерів, пов'язаних з РФ. Про це повідомляє швейцарське видання Blick, передає "ЄП".

Лабораторія в кантоні Берн, ймовірно, стала мішенню для хакерів через її ролі в розслідуванні отруєння Сергія і Юлії Скрипаль в британському місті Солсбері. Лабораторія залучалася до експертизи нервово-паралітичну речовину, яка була використана для отруєння.

Хакери з групи "Sandworm", пов'язаної з російським урядом, представлялися членами організаційного комітету лабораторії і поширили документ з інструкціями про майбутню конференцію з хімічної зброї, заплановану на вересень.

Документ в форматі Word містив тільки інформацію про конференцію. У файл була встановлена ​​шкідлива програма.

Кіберзлочинці використовували підроблений адреса електронної пошти та націлювалися на експертів з хімічної зброї, запрошених на конференцію.

"Хтось діяв від імені лабораторії. Ми негайно поінформували учасників конференції, що документ не наш, і вказали на небезпеку", - сказав Курт Мюнгер з Федерального управління цивільного захисту.

За його словами, злам хакерів спричинив обмежену шкоду. "Сама лабораторія не зареєструвала жодного відтоку даних", - підтвердив Мюнгер.

Цього року хакери вже атакували кілька організацій в Швейцарії. Федеральна розвідувальна служба повідомляла про внутрішні атаках на "різні міжнародні спортивні федерації", в тому числі на Міжнародний олімпійський комітет в Лозанні.

Нагадаємо, тиждень тому директор Агенства національної безпеки (АНБ) США Пол Накасоне заявив про створення спеціальної робочої групи для "усунення російських загроз в кіберпросторі".

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...