Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Українському ринку потрібні лише 40% працівників з вищою освітою, - МОН

30 липня, 2018 - 15:16
Фото з відкритих джерел

Українському ринку потрібні лише 40% працівників з вищою освітою. Більшість вакансій потребують рівня висококваліфікованих випускників професійно-технічних училищ. Про це повідомила радник міністра освіти та науки Іванна Коберник, повідомляє Espreso.tv.

"76% випускників подали заяви у ЗВО. Хоча, якщо ми говоримо про потребу ринку праці, то це зворотна ситуація. Насправді, потреба ринку праці: 40% спеціальностей з вищою освітою і 60% спеціальностей, які потребують професійної або професійно-технічної освіти", - сказала Коберник.

За її словами, батьки повинні пояснювати своїм дітям всі недоліки та переваги як вищої, так і професійно-технічної освіти. Зокрема, наголошувати на факторі оплати праці, розмір якої достатньо високий серед багатьох робітничих спеціальностей.

Наприклад, зауважила Коберник, в Україні надзвичайна потреба в спеціалістах з сучасного сантехнічного обладнання.

"Це один з найбільших запитів і попиту на ринку праці, тому що будуються великі офісні центри, нові будівлі. Монтажник сантехнічних систем - це складна професія, яка потребує знання в тому числі і матеріалознавства, і фізичних процесів, щоб змонтувати велику систему опалення, водопостачання", - сказала радник міністра.

Також вона зазначила, що МОН реформує систему професійно-технічної освіти за тим же принципом, що реформується і українська школа.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Новини партнерів

Loading...