Той, хто приймає зло без опору, стає його співучасником
Мартін Лютер Кінг, лідер руху в боротьбі проти расизму, нагороджений Нобелівською премією миру 1964 року

У Тернополі видали розмальовку-антистрес з українськими образами-символами

30 вересня, 2016 - 22:50

Антистресові розмальовки, які видані в Тернополі у вересні цього року, відображають національну традицію образів-символів. Щоб досягти бажаного результату – психологічного розвантаження – потрібно 5-10 хвилин попрацювати із малюнками видання.

Автор антистресових розмальовок – письменниця і художниця Ганна Осадко. Каже, вирішила взятися за цей напрямок творчості, бо в Україні продають багато схожих розмальовок, але із чужоземними образами-символами.

“Зараз є багато розмальовок-антистрес, але майже всі перекладні. Але ж стреси в кожної нації свої і свої образи, на які людина може реагувати. Я подумала, що ті речі, які відчувають українці і те, що може їх заспокоїти мають свої особливості. Позаяк, я не лише художник, а й письменник, я вирішила, що психотерапія має бути не лише живописом, а й словом. Тому до кожної ілюстрації є невеличкий текст – своєрідна тема для медитацій. Це афоризми, одне, два речення, які думку людини можуть спрямувати у правильному напрямку. Таким чином поєднано слово і зображення”, – розповідає Ганна Осадко.

В розмальовці-антистрес відображені ті образи, які прості й зрозумілі українській ментальності. Домінують зображення природи, матері й дитини, України.

“Маки, чорнобривці, садок вишневий коло хати, бджоли, квіти, мама, дитина – це наші первинні українські образи. І це прості речі, але вони несуть в собі особливу мудрість. Я на обкладинці зобразила вагітну жінку, тому що вагітність – це створення нового життя, яке водночас є тобою, але тобі не належить. Це як космос, магія, яку ми часто не помічаємо, але це реальна магія – творення світу, творення людини. Водночас жінка уособлює Україну. Це глибинний символ. У розмальовці  в мене є таке зображення силуету України, який повністю в різних квітах”, – зазначає Ганна Осадко.

Антистресові розмальовки Ганни Осадко зображені на 24-х сторінках. Видання має тираж тисячу примірників.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, фото надала Ганна Осадко

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ