Дітей потрібно виховувати на ідеалах, свідомо перебільшуючи чесноти людини. Якщо цього не робити, то продукт виховання - дорослі - будуть гірші. Суспільство вимагає включення в поняття "себе" ще й інших людей
Микола Амосов, український учений-медик, торакальний хірург, кібернетик, письменник

Сенцов закликав українців до єднання

30 жовтня, 2019 - 15:40
Фото: «Слово і Діло»

Україна ослаблена всередині, тому що за п'ять років після Революції Гідності суспільство розколюють роз'єднаність і нетерпимість.

Про це заявив кінорежисер, колишній в'язень Кремля Олег Сенцов у своєму виступі на Форумі єдності в Маріуполі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я добре пам'ятаю, як це було тоді (на Євромайдані), тієї зими, коли ми спілкувалися один з одним ввічливо, коректно, відкрито і чесно. Я пам'ятаю те світло й тепло, які були між людьми. Це все допомагало мені всі п'ять років. Я знав, заради чого я ризикував, я знав, заради чого сиджу. Я знав, для чого я це роблю. Це мені допомагало.

Приїхавши і побачивши поступово, що відбувається в нашому суспільстві, я виявив, на мій превеликий жаль, що ми все це втратили. Революція Гідності перетворилася на контрреволюцію ненависті, як би гірко це не звучало", - сказав Сенцов.

За його словами, ми дуже агресивні один до одного, ми дуже роздроблені, ми нетерпимі до будь-якої думки - своїх сусідів і близьких, у яких одна й та ж сама мета.

"Ми трошки не сходимося в нашому розумінні майбутнього України - і ця людина є для нас ворогом. Це неправильно. Так не можна. Навіть маленька країна, яка єдина всередині, здатна перемогти зовнішнього агресора, який є у нас. Роздрібнена країна, що воює один з одним усередині, не здатна перемогти нікого", - підкреслив Сенцов.

Він зазначив, що "ми різні - і в цьому наша сила".

"Ми ніколи не станемо монолітним арабським народом, жодному лідеру не вдасться тут побудувати авторитарну державу, тому що ми різні. Це добре. Але ми маємо поважати один одного, людей, у яких інша думка, які бачать по-іншому майбутнє України, які такі ж, як ми, українці. Без поваги не буде нічого", - сказав Сенцов.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ