З метою жить не те, що без мети. Мета знімає з плеч вагу велику і крила нам легкі дає. Сліпі з метою йдуть, як зрячі
Олександр Олесь, український прозаїк, драматург, поет.

Угорщина заблокувала декларацію НАТО щодо України

30 жовтня, 2019 - 14:58
Фото: УНИАН

Угорщина заблокувала спільну декларацію Північноатлантичної ради Організації північноатлантичного договору (НАТО) щодо України.

Як повідомляє УНІАН, про це сьогодні заявив міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на Євроазійському фомрумі у Будапешті. За його словами, Угорщина заветувала спільну декларацію послів НАТО щодо України, оскільки документ не зобов'язував Україну повернути права етнічній угорській меншині на Закарпатті, яких вона "була позбавлена".

"Угорщина не була готова пожертувавати інтересами 150 тис. етнічних угорців на заході України заради геополітичних інтересів", - сказав Сійярто.

При цьому Угорщина направляла декілька пропозицій щодо внесення поправок у декларацію, у яких йшлося про те, що Україна має виконувати свої зобов'язання стосовно меншин відповідно до міжнародного права. Декілька пропозицій ґрунтувалися на принципах Ради Європи і ООН. Однак, оскільки ці пропозиції були відхилені, Сійярто сказав: "Ми не мали іншого вибору, ніж заветувати декларацію".

На думку Сійярто, у декларації щонайменше мала би міститися згадка про позбавлення прав меншини одного з членів НАТО. Крім того, він заявив, що такий документ повинен містити положення про відновлення тих прав.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ