Нехай наповнить душу святе прагнення не задовольнятися посереднім, а стреміти до найвищого і з усіх сил намагатися його досягнути — адже можемо, коли захочемо!
Джованні Піко делла Мірандола, італійський мислитель та філософ епохи Відродження, представник раннього гуманізму

ДБР розпочало розслідування за фактами держзради голови КСУ

30 жовтня, 2020 - 17:51
Фото Миколи ТИМЧЕНКА, "День"

Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало досудове розслідування за фактами самовільного зайняття земельної ділянки, вчиненого групою осіб, і державної зради голови Конституційного Суду України (КС), заявив в. о. директора ДБР Олексій Сухачов.

"За попередньою інформацією, голова КС у липні 2018 року у складі групи осіб самовільно зайняв не відведену йому в установленому законодавством України порядку земельну ділянку та уклав правочин, яким визнав повноваження у посадових осіб органів РФ на внесення записів про відчуження української земельної ділянки та віднесення її до категорії тих, що підпадають під юрисдикцію РФ", - повідомляє пресслужба ДБР.

У такий спосіб голова КС, можливо, вчинив діяння на шкоду суверенітету, територіальній цілісності, державній та економічній безпеці України, що кваліфікується за ч. 2 ст. 197-1 та ч. 1 ст. 111 (самовільне зайняття земельної ділянки, державна зрада) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років із конфіскацією майна або без такої.

Раніше голова КС Олександр Тупицький на прес-конференції в п'ятницю в Києві повідомив, що на електронну пошту суду вранці 30 жовтня надійшла повістка про виклик його до ДБР для допиту як свідка, і заявив, що не планує приходити на допит. Він також уточнив, що справа, про яку йдеться, зачіпає події 2013-2014 років, за якими його вже двічі допитували.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ