Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Байден вперше отримає брифінг з питань нацбезпеки

30 листопада, 2020 - 18:19
Фото: Reuters

Обраний президент США Джо Байден вперше отримає щоденний президентський брифінг з питань національної безпеки у рамках перехідного періоду між адміністраціями.

Про це повідомляє CNN з посиланням на повідомлення перехідної команди Байдена, пише "Європейська правда".

Разом із Джо Байденом брифінг заслухає віцепрезидент Камала Гарріс. Перед цим вона, як членкиня сенатського комітету з питань розвідки, фактично мала більший доступ до засекреченої інформації, аніж обраний президент. 

У щоденних брифінгах наводиться остання інформація від розвідки з аналізом ризиків та загроз, які можуть виникнути для США у короткостроковій та довгостроковій перспективі, і про які мають знати перші особи держави, щоб подбати про національну безпеку.

Щоденні брифінги разом із президентом отримують віцепрезидент і старші радники.

Формат щоденних брифінгів можуть підлаштовувати під зручності чинного президента. Так Джордж Буш більше любив заслуховувати інформацію усно, тоді як Барак Обама опрацьовував її у письмовому вигляді.

Отримання щоденних таємних брифінгів від розвідки - одне з найперших прав обраного президента.

На відміну від Дональда Трампа, який у 2016 році отримав свій перший брифінг наступного тижня після дня голосування, Джо Байден отримує доступ до цієї інформації фактично через місяць - через більшу кількість голосів поштою, що затягнуло остаточне визначення переможця, а також небажання Трампа визнавати свою поразку.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ