Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Стефанішина: Україна планує модернізувати 10 пунктів пропуску на кордоні з ЄС

31 липня, 2020 - 15:14
Фото-скріншот з відео телеканалу Рада

Уряд визначив ключові проблемні питання функціонування пунктів пропуску на кордоні з ЄС, у програмах для їх розбудови, за якими Україна співпрацює з іншими країнами.

Про це заявила віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає Євроінтеграційний портал.

"Ми формуємо план роботи по кожному з пунктів пропуску. Це дасть сигнал, що ми налаштовані на співпрацю, та відкриє доступ до можливостей найбільших регіональних програм Європейського Союзу – Дунайської та Карпатської стратегій. Вони дозволять розвивати регіональну співпрацю загалом з ЄС і, зокрема, з країнами Карпатського та Дунайського регіону. Як тільки ми запустимо роботу на цих проблемних пунктах пропуску, то розблокуємо свою участь у значно ширших проєктах", – розповіла віцепрем’єр.

Вона також зазначила, що пунктів пропуску має стати більше, щоб людям було комфортніше перетинати кордон.

За словами Стефанішиної, наразі обговорюються 10 пріоритетних пунктів вздовж кордону з Європейським Союзом, де існують спільні програми з країнами-сусідами.

"Друга складова – це спільний прикордонно-митний контроль. Це коли українські та, наприклад, словацькі прикордонники проводять спільний прикордонний митний контроль і не потрібно проходити повторну перевірку на кожній стороні. У нас вже є політичні домовленості з країнами-сусідами і Єврокомісією. Усе це допоможе спростити процедури, зменшити черги та збільшити пропускну спроможність кордону зі збереженням безпеки, – пояснила віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ