В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

В Будапешті провели традиційний День борщу

31 липня, 2020 - 14:41
Фото: Facebook @kobanyaiukran

Українці в Будапешті провели традиційний День борщу й української гастрономії.

Про це у Facebook повідомляє Самоврядування українців Кьобані (м. Будапешт).

«Традиційний День борщу й української гастрономії, організований Самоврядуванням українців 10-го району Будапешта вже ушосте зібрав разом українців і угорців», - йдеться у дописі.

Як зазначили в об’єднанні, це свято не потребує жодної реклами, адже стало дуже популярним. Усі, хто тут побував, переповідають про захід своїм друзям, які згодом теж долучаються до зустрічі. «Тому Борщ на Кьобані — це не що інше, як чудове велике дружнє коло, яке щороку росте», - зауважують організатори.

«Фантастична суміш вишиваних фактур, кольорів, українських смаків, дух борщу та часничних пампушок, квадратні метри вареників, що чекають занурення в окріп, дивовижні українські чари, які спільно творять навколо себе українські пані в фартушках та всі присутні українські й угорські гості. Святкують День борщу зазвичай разом, така вже тут традиція склалася», - розповідають в Самоврядування українців Кьобані.

Керує дійством шефкухарка свята Наталія Маргітич. «Це мов якийсь чудовий кулінарний оркестр, де велика дерев’яна ложка в умілих жіночих руках головної шефкухарки свята мукачівки Наталії Маргітич перетворюється в диригентську паличку і творить українську гастрономічну музику. Парують казани, хтось ріже сало, хтось чистить картоплю, велетенські снопи угорської зелені чекають моменту, коли поєднаються з борщем. Товчеться часник, прикрашаються маленькі, на один укус, канапки з чорного хліба з салом», - додають організатори свята.

У рамках заходу також проходив майстерклас вишивальниці Зої Кунцевської. А дизайнерка Ольга Гречешнюк та вчителька музики Любов Савіна вчили дівчат виготовляти помпони для футбольних вболівальниць, які взяли участь у товариському футбольному матчі між дорослими і дітьми. Діти також мали змоги виготовити дитячу іграшку.

Трохи пізніше всі співали українських пісень під гітару разом із Михайлом Вігулою - відомим угорським композитором і музикантом. Як зазначається, він завжди каже про себе: «Я — українець і серце моє — українське».

«Борщ робить важливу справу: об’єднує всіх навколо чудової української кухні», - резюмували організатори свята, подякувавши усім, хто допомагав у його організації та проведенні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ