Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

Кириленко нагородив переможців конкурсу статей "Пам'ятки України: Крим"

31 жовтня, 2015 - 17:19
Фото з архіву "Дня"

Віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко нагородив у суботу в «Софії Київській» переможців першого конкурсу статей «Пам'ятки України: Крим». 

Конкурс організували «Вікімедіа Україна» спільно з Міністерством культури, повідомляє прес-служба Мінкульту.

"Вікіпедія робить велику справу, ми завжди її підтримуємо і вже не перший спільний конкурс проводимо. Все те, що тепер стосується українського життя, особливо в Криму, дуже важливо для всієї України, тому що Крим - невід'ємна частина України, яку ми все одно повинні повернути. Про Крим не можна забувати жодної секунди, бо Херсонес, Судак, Балаклава, Чуфут-кале, Бахчисарайський фонтан - це все Україна. І колись ми всі зберемося в Херсонесі, у нашому Національному заповіднику для того, щоб вручити чергові вагомі призи нашим майбутнім переможцям. І те, що цей час настане, ніхто не має з цього приводу жодних сумнівів", - сказав Кириленко.

Як уточнила виконавчий директор Громадської організації «Вікімедіа Україна», адміністратор розділу Вікіпедії українською мовою Наталія Тимків, під час конкурсу значну частину статей  підготували саме дописувачі з Криму, котрі через небезпеку переслідувань писали під псевдонімами і не змогли бути присутніми на нагородженні та отримати свої призи.

Переможцями першого конкурсу статей «Пам'ятки України: Крим» стали:

1-е місце - Дарина Когутяк (Івано-Франківськ)

2-е місце - Андрій Курбико (Кривий Ріг)

3-є місце - Ростислав Камерістов (Луганськ - Львів)

Конкурс був присвячений написанню статей про Крим та його пам'ятки культури. Метою конкурсу було наповнення україномовної Вікіпедії інформацією про Крим та відзначення солідарності із мешканцями Криму як частини єдиної України. Конкурс тривав з 26 червня до 31 серпня 2015 року. За цей період у конкурсі взяли участь 50 дописувачів Вікіпедії, які створили понад 211 статей.

Разом з тим, у Вікіпедії тривав тематичний Кримський місяць - для тих, хто мав бажання написати статті поза пам'ятковою темою конкурсу. У позаконкурсному місячнику було створено 135 статей: це переважно статті про населені пункти Криму, а також відомих осіб. Ще понад сотню статей покращено, у тому числі про історичні події.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ