Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Угорщина зняла вето з заяви НАТО по Україні

31 жовтня, 2019 - 16:15
Фото: Укрінформ

Будапешт зняв своє вето з прийняття заяви комісії Україна-НАТО, оскільки угорські пропозиції до документа були враховані.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто 31 жовтня державному агентству MTI, повідомляє "Обозреватель".

За його словами, посли НАТО та України взяли документ, в який "в останню хвилину, вже після офіційного дедлайну", були внесені угорські пропозиції.

"Врешті-решт наші пропозиції були враховані, тому спільну заяву рішуче виступає за ущемлену угорську громаду і закликає Україну дотримуватися міжнародних правил і стандартів міжнародних організацій", - сказав Сийярто.

У прийнятій заяві міститься два згадки, що стосуються прав угорської меншини в Україні.

Зокрема, в документі йдеться, що союзники закликають Україну повністю виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо Закону про освіту, і Україна взяла на себе зобов'язання це зробити.

Також в документі сказано, що "успіх реформ, включаючи боротьбу з корупцією, буде мати вирішальне значення для створення основи для квітучої та мирної України, міцно вбудованої серед європейських демократій, відданих загальним цінностям, повазі прав людини, меншин і верховенства права".

Зокрема, в документі йдеться про вимогу завершити війну на Донбасі, повернути територію під контроль України, повернути окупований Крим до складу України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ