Диктатори їздять верхи на тиграх, боячись з них злізти. А тигри тим часом починають відчувати голод.
Вінстон Черчилль, державний діяч Великої Британії, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури

Британський бізнесмен винайшов технологію, яка дозволяє створити алмази з атмосферного вуглецю

31 жовтня, 2020 - 22:55
Фото з сайту ft.com

Британський бізнесмен та екоактивіст Дейл Вінс придумав технологію, як у лабораторії створити алмази з вуглецю, води та енергії з атмосфери.

Про це повідомляє The Guardian, передає hromadske.

«Виготовлення алмазів з повітря, яким ми дихаємо — це магічна ідея, сучасна алхімія. Нам більше не потрібно викопувати землю, щоб видобувати алмази, тепер для цього є атмосфера», — сказав Вінс.

Компанія Sky Diamonds на заводі у Глостерширі безпосередньо з атмосфери збиратиме діоксид вуглецю, який буде основою для лабораторного алмазу. Створення каменю відбуватиметься в герметичній камері, яка нагрівається до 800°C та заповнюється метаном. Енергію для роботи цих елементів братимуть із сонячних батарей і повітряних млинів.

Планується, що нове підприємство вироблятиме щомісяця каміння на 200 каратів, а згодом потужність Sky Diamonds має зрости до 1000 каратів на місяць. Поки вартість лабораторних екоалмазів невідома.

Вінс переконує, що його спосіб створення алмазів допоможе менше забруднювати повітря, ба навіть навпаки — сприятиме очищенню атмосфери від вуглекислого газу.

Для порівняння наводяться ресурси, які витрачають на видобування звичайних алмазів. Для того, щоб отримати камінчик на один карат, необхідно перемістити 1 тисячу тонн гірських порід, використати майже 4 тисячі літрів води, що призведе до понад 108 кг викидів вуглекислого газу.

Чи справді технологія Вінса виявиться екологічною, стане зрозуміло згодом, коли бізнесмен налагодить виробництво.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ