Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

55-й день народження — в російському СIЗО

Правозахисники, активісти і родина зібралися в Києві на підтримку Володимира Дудки — українського в’язня Кремля

У понеділок на майдані Незалежності правозахисники, активісти і родина зібралися з нагоди дня народження Володимира Дудки — українського в’язня Кремля. Щоби вкотре нагадати Україні та світові про так звану справу українських диверсантів, ідеться на сторінці зазначеної події у «Фейсбуці». Нагадаємо, з серпня до листопада 2016 року в Криму було затримано дев’ять громадян України, яких ФСБ називає «членами диверсійно-терористичної групи Міноборони України». Серед затриманих був і Володимир Дудка.

Кримчанина, співробітника МНС, заарештували вранці, дорогою до лікарні, куди він прямував із загостренням виразки шлунка. Понад тиждень родичі не могли відшукати Володимира. Пізніше стало відомо, що два тижні Дудку утримували в невідомому приміщенні без медикаментів, що були призначені йому лікарями з причини захворювань серця та шлунка.

4 квітня цього року в окупованому Криму «Севастопольський міський суд» засудив українців Володимира Дудку та Олексія Бессарабова, яких влада РФ звинувачує в підготовці диверсій, до 14 років позбавлення волі кожного з відбуванням у колонії суворого режиму.

Кілька днів тому фігурантів справи «кримських диверсантів» етапували із СІЗО №1 Сімферополя до Москви для розгляду апеляційної скарги на вирок.

Під час акції в Києві всі охочі могли передати Володимирові вітання й листи підтримки. Така можливість з’явилася вперше за три роки, оскільки в СІЗО Сімферополя в’язень був позбавлений такої можливості.

На фейсбук-сторінці громадської ініціативи Let My People Go Ukraine міститься адреса для написання листів: 01024, м. Київ, вул. Басейна, 9Г, оф. 25, Центр громадянських свобод, Дудке Владимиру Михайловичу, 30.09.1964 г. р.

Усі способи, як написати листа, містяться за посиланням: http://letmypeoplego.org.ua/uk/support/letter/ Листи мають бути написані російською мовою з огляду на те, що їх читатиме цензор.

Підготувала Ольга ХАРЧЕНКО, «День». ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів