Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Авторка задуму «Дня вдячності» зустрілася з пошановучами

21 вересня Лариса Олексіївна зустрілася з гостями і прихильниками газети "День" та її проектів

Представлення новинки «День вдячності» під час Book Forum у Львові викликало значний ажіотаж серед учасників форуму.

Після презентації книги багато прихильників інтелектуальної бібліотеки «Дня» бажали поспілкуватися з головною редакторкою газети «День», авторкою задуму «Дня вдячності» Ларисою ІВШИНОЮ.

На прохання читачів, 21 вересня  Лариса Олексіївна зустрілася з гостями і пошановучами газети "День" та її проектів.

«Кожного року книга видається невипадково. Це частина стратегії газети «День» з перенавчання нашого суспільства. Бо ми ще досі живемо в тому, що було вироблено за нас і ще в минулій системі координат. Тому «День вдячності» – це більше, ніж книга, але, звісно, менше, ніж енциклопедія. Мені хотілося, щоб ця новинка «Дня» стала першим кроком у напрямі великого руху подяки. Бо ми не зовсім добре собі уявляємо, скільки приємного і важливого чекає нас на шляху «розкопок» – кого ж нам вшановувати і кому найбільше дякувати», – пояснила Лариса ІВШИНА.

«Я вважаю, що невдячність – це найгірша рабська риса. Це говорить про наш стан, наскільки глибоко ми думаємо, відчуваємо. Минулого року ми представляли книгу «AVE»: історія Скоропадського – найбільш виразний приклад довгої невдячності української історії. Чому ті, хто створює державу, у нас забуті? А ті, хто її, може, з кращих намірів, але розвалили – згадуються? – аналізує Лариса Івшина. – Я переконана, що сума невдячностей є запорукою неуспішності країни. Згадаймо вражаючий приклад Феофана Прокоповича щодо свого патрона, учителя Івана Мазепи. Це випадок локальної невдячності, який розвернув нашу історію. І я знаю такі приклади з 90-х років. Чи це лікується? Думаю, так: завдяки правдивим знанням, культивуванням чесної пам’яті і обов’язково діям».

ВРАЖЕННЯ

Ольга КВАСНИЦЯ, доцент кафедри зарубіжної преси та інформації факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка:

«Цьогорічне видання газети «День» — це чергова цеглина у фундамент українознавства. Водночас із цим, «День вдячності» — це ознака шляхетності і аристократизму. Вміння бути вдячним людям, які доклалися добрим словом і добрим вчинком в розвиток України й визнати це — то є ознака так само і сили духу. Ця збірка текстів, яка увійшла до книги «День вдячності» — не просто день вдячності з боку редакції, а вдячність з боку свідомих українців тим іноземцям, які впродовж століть допомагали нам формувати позитивний образ України.

Усі вони працювали задля того, аби Україну знали в світі. Будь-то Боплан, Маргарет Тетчер, Єжи Ґедройц, який після Другої світової війни говорив, що без незалежної України не буде незалежної Польщі.

Вміти сказати слова подяки і вміти сказати їх вчасно є дуже і дуже доречним. Це доводить, що українська нація — шляхетна нація, серед якої є люди, які на щоденному рівні чи, як казала Оксана Пахльовська, на капілярному рівні роблять роботу».

Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою:

«Це був гарний День! Бо це справді був «День вдячності» тим, хто мав сміливість, бажання, волю і мужність говорити на весь голос про Україну, працювати для неї в різний час, в різні епохи, теперішні і давні.

Вдячність як вияв шляхетності й аристократизму, втіленої у книзі , натхненницею якої є Івшина Лариса ( зрештою як і всієї бібліотеки газети «День»- траєкторії нашого інтелектуального, духовного і морального зростання). Дві години промайнули як одна мить! Дякую за радість й уділену мені честь бути багатолітнім модератором презентацій цих унікальних праць!»

Нагадаємо, придбати новинку «День вдячності» та інші книги «Дня», наші «Маршрути № 1» і оформити передплату на газету можна на стенді № 306 в усі дні роботи Форуму. Або ж у магазині на сайті «Дня» https://day.kyiv.ua/uk/library

Фото Руслана Канюка, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів