Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

Багатобарвна країна

Євгенія КУЖЕНЕНКОВА: «Україну взагалі треба показувати з різних боків»

Масштабний культурний захід «З країни в Україну» відбувся 6 жовтня в місті Торецьку на Донеччині. Він складався з 20 напрямків і локацій. Цього разу організацією фестивалю займається команда «Культурні Хулігани Торецьк».

Перший заїзд фестивалю «З країни в Україну» вже пройшов на Луганщині - у Сватові, Рубіжному та Щасті. Другий заїзд фесту стартував у Авдіївці, Вугледарі та Волновасі. І ось тепер на цю подію дочекався і Торецьк.

Гостям і учасникам фестивалю був розданий свіжий номер газети «День». За словами місцевих мешканців, завдяки тому що волонтери довозять «День» до їхнього міста вони мають можливість отримати протиотруту від пропаганди, яка тут навіювалась десятиліттями.

«Мета цього фестивалю закладена в самій його назві - з країни в Україну, - говорить «Дню» менеджер заходу Євгенія КУЖЕНЕНКОВА, - Ми хочемо показати людям, які жили в певній абстракції державництва і не асоціювали себе ні з чим українським, що вони дійсно є частиною держави Україна.  І наш захід покликаний показати їм, що Україна - це класна держава з глибоким корінням, що вона різноманітна, цікава, її варто любити. Україну взагалі треба показувати з різних боків. Біда в тому, що багато українців просто не бачать окрім свого регіонального куточка всієї багатогранності нашої країни. Для цього треба ознайомитись не лише з багатством її ландшафтів, а перш за все з багатством її культури та історії. Тоді стає очевидним наша різнобарвність і в той же час схожість, єдність. Аналогів таким заходам в Донецькій і Луганській областях не було. Після Торецька ми їдемо в Попасну, що на Луганщині».

Нагадаємо, що серед представлених на фестивалі локацій були: Молодь і спорт, інтелектуальні ігри, відкрита бібліотека, дитячий майданчик, фотонапрямок, кінотеатр, смакота, акваргрим, фотозона, поп-арт інсталяція, трансформація промисловості, трансформація інфраструктури, ЗМІ/Онлайн інформація, ІТ технології.

 

Валентин ТОРБА. Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments