У тебе є вороги? Добре. Значить, у своєму житті ти щось колись відстоював
Вінстон Черчілль, британський політик та державний діяч, письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури

«Булгаков – це історія Києва від першої особи»

У Києві вперше відбувся фестиваль міської культури «Булгаков-FEST»

Постать М. Булгакова – одна з найбільш відомих для киян та гостей міста. Утім, протягом тривалого часу цей культурний капітал рідко використовувався. Ситуацію вирішив змінити букініст і меценат Владислав Трубіцин, заснувавши фестиваль «Булгаков-FEST».

«Хочеться закласти традицію, а не провести разову акцію. Сподіваюсь, що фестиваль стане щорічним і приверне увагу до інших великих київських імен, якими можна й потрібно пишатися, – розповів в одному з інтерв’ю Владислав Трубіцин. – Історія і культура – це недооцінений і перспективний бренд. Одна добра книга про Київ, один якісно створений фестиваль чи популярний фільм можуть зробити більше для формування нашої ідентичності, ніж будівництво якогось хмарочоса. До того ж, завдяки набагато меншим витратам».

Фестиваль зібрав навколо себе не тільки киян. Серед глядачів були жителі і Стрию, і Дебальцевого, і Одеси, і Вишгорода. Владислав Трубіцин відкрив фестиваль такими словами: «Якщо світ дає нам можливість зробити життя яскравим і цікавим, то обов’язково потрібно використати цей шанс. Сьогодні ми відкриваємо перший київський фестиваль міської культури «Булгаков-FEST». І запрошуємо вас зануритися у магічну атмосферу булгаківського Києва. Хтось може запитати, чому саме Михайло Булгаков. Адже з Києвом пов’язано багато інших знаменитих імен. Я відповім: Булгаков – це історія життя одного з киян. Булгаков – це історія Києва від першої особи, написана самим автором. Булгаков – це частина сучасної міської культури Києва, тому що я особисто (та й думаю багато хто) не може собі уявити Київ без Андріївського узвозу, а Андріївський узвіз без Булгакова».

Читання уривків творів Булгакова від акторів столичних театрів, нон-стоп показ фільмів за книгами письменника, виступи ТНМК, Lama та багатьох інших гуртів... Про ці та інші події фестивалю читайте у найближчих випусках «Дня».

Марія ЧАДЮК, «День»

Фото Миколи Тимченка, "День"

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів