Невідво­рот­ний хід бут­тя ве­де нас від ба­га­ть­ох тра­диційних цінно­с­тей. Та я вірю, що ми до них обовяз­ко­во по­вер­не­мо­ся
Іван Миколайчук, український актор, кінорежисер, сценарист

Дев’ятий «Етновир»

У Львові масштабний етно-фестиваль розпочався із маршу-параду усіх учасників

Уже дев’ятий рік у Львові проходить традиційний міжнародний фольклорний фестиваль «Етновир».

 За роки свого існування він став майданчиком для ознайомлення львів’ян та гостей міста із етнічними культурними особливостями різних народів світу.

Розпочався фестиваль сьогодні із маршу-параду усіх учасників вулицями міста. Цього року у ньому беруть участь фольклорні колективи з Франції, Панами, Колумбії, Польщі, України, Латвії та Словенії. Представники всіх колективів пройшлися центральними вулицями Львова. Під час параду вони робили зупинки і танцювали, співали та грали на музичних інструментах.

«Кожен визначає свою силу на основі своєї традиції, історії, і Львів може чітко сказати, що однією з його сил є цей фестиваль. Кожного року до нас приїжджають неймовірні колективи, які вражають глядачів. Цей захід — це синергія різних країн, рідних колективів та величезної кількості енергії. Це неймовірно класний культурний продукт!», - заявив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

В програмі цьогорічного «Етновиру» відбудеться конкурс оркестрів, виступи фольклорних колективів, етнофешн, вечори дружби тощо. Всі дійства відбуватимуться на двох, що розташовані на площі Ринок та Музейній площі.

Триватиме фестиваль до 25 серпня і закінчиться спільним виконанням усіма учасниками традиційного українського танцю «Аркан».

Нагадаємо, що «Етновир» відбувається під егідою Міжнародної Ради Організацій фестивалів фольклору і традиційних мистецтв при ЮНЕСКО.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів