Великою нацією нас робить не наше багатство, а те, як ми його використовуємо.
Теодор Рузвельт, 26-й президент США, лауреат Нобелівської премії миру

Екскурсія – від міського голови

Лариса Івшина і Борис Філатов оглянули раритети Бібліотеки української діаспори ім. Джона Маккейна

У межах Днів «Дня» в Дніпрі відбулася цікава неформальна зустріч головного редактора нашої газети та міського голови. Лариса Івшина та Борис Філатов спільно оглянули експозицію Бібліотеки української діаспори ім. Джона Маккейна та її книгосховище, де зберігається орієнтовно 5000 примірників книг, підшивок періодичних видань та інших цінних експонатів. Усе це – з колекції українського колекціонера Володимира Пилишенка.

Як розповів Борис Філатов, сам Володимир Пилишенко – уже літня людина, яка впродовж свого життя збирала книги, буклети, мистецькі альбоми, періодичні видання… Тож він має величезну сімейну бібліотеку із видань української діаспори. До цього збиранням таких цінних експонатів займався його батько. Оскільки панові Володимирові вже за 80, він запропонував мерові подарувати колекцію Дніпру. Але навіть не уявляв, як чудово ця ідея буде втілена в життя. Бо коли Володимир Пилишенко приїхав до Дніпра і побачив, як облаштували його колекцію, то був дуже розчулений, розповів Борис Філатов. Він не очікував такого гарного оформлення закладу, такого високого рівня технічної організації.

Лариса Івшина під час огляду експозиції звернула увагу на чимало цінних раритетів, серед яких – автограф гетьманича Данила Скоропадського. Нагадаємо, «День» писав про його трагічну долю у книзі «AVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського» – бестселері редакції 2018 року. Наше видання чи не єдине присвятило той рік такій важливій річниці і вісі українського державотворення.

До речі, як розповів міський голова, на ще вільне у книгосховищі місце вже є претенденти. Два благодійники з діаспори, серед яких професор із Чикаго, котрий володіє унікальною колекцією, можливо, передадуть свої книги. Тож у Дніпрі очікують поповнення і розвитку цієї бібліотеки. Але і зараз вона не пустує, там щотижня відбуваються лекції та інші заходи, можна в затишній атмосфері почитати книги та навіть випити кави (нагадаємо, «День» мав також розмову про унікальність бібліотеки з її керівником Віталієм Кучеренком – див. №№ 230-231 від 13 грудня 2019 року).

«Ви зробили дуже гарну справу. Це унікальна бібліотека, аналогів якої немає в Україні», – зазначила Лариса Олексіївна, залишивши запис у Книзі відгуків закладу. Вона нагадала важливі ініціативи міського голови, котрий приділяє багато уваги національному відродженню українців, на які звертав увагу і до яких певною мірою причетний «День» – найменування вулиці в центрі міста іменем В’ячеслава Липинського, заснування книжкового фестивалю Book Space і Бібліотеки української діаспори ім. Джона Маккейна. До речі, ідея Бориса Філатова назвати заклад саме іменем американського сенатора цілком співзвучна із посилом книги «Дня» «День вдячності», у котрій є стаття і про цього великого друга України.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів