Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Феєрична Маланка в Красноїльську

 Із великим розмахом проходить святкування Маланки на Буковині. Кожне село там має свої особливості святкування цього свята. Проте, найбільшою ефектність вирізняються гуляння в Красноїльську.

Саме село є досить великим і має п’ять кутків. Кожен із них робить свою особливу Маланку. Все дійство розпочинається ще вночі 13 січня. Маланкарі збираються разом і починають ходити по дворах свого кутка. До обіду наступного дня вони мають відвідати кожен двір із своєю постановкою.

Хоч кожна Маланка має свій сценарій, але певні дійові особи в будь-якій із них є незмінними. Цигани, дід і баба, ведмеді, король і королева тощо. Власне за костюмом ведмедя можна визначити з якого кутка Красноїльська  маланкарі. В одних з них величезні крила прикрашені квітами, в інших костюми ведмедів як колобки, ще одні ведмеді мають крила у формі серця. Бути ведмедем в Маланці почесно і досить нелегко. Адже понад добу приходиться ходити в костюмі, який може важити до 80 кілограмів.

Після завершення обходів дворів усі маланкарі із різних кутків збираються на центральній вулиці і проходять своєрідним парадом.

 

 

Павло ПАЛАМАРЧУК

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів