Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

“Європейці повинні врешті зрозуміти, що вони всі у цьому літаку…”

Українці співчувають з приводу трагедії Boeing 777

Біля посольства Нідерландів у Києві ввечері у четвер майже дві тисячі людей. У руках - квіти й лампадки, а також дитячі іграшки. Серед присутніх багато молоді й дітей. Перед будівлею стоїть дівчина із плакатом в руках із написом "Путин убийца". Українці цього вечора співчувають загиблим на борту Boeing 777 Малайзійських авіаліній, збитого сьогодні біля кордону з Росією. За попередньої версією пасажирський літак разом із 295-ма пасажирами на борту, який прямував з Амстердама до Куала-Лумпур, збили терористи так званої ДНР, про що одразу після аварії самі ж і повідомили.

Громадяни Європи повинні врешті зрозуміти, що вони всі у цьому літаку. Це не 295 жертв. Це ті 500 мільйонів, які живуть в Європі - усі в цьому літаку стали заручниками божевільної кліки, яка засіла в Кремлі. Захід повинен реагувати відповідно”, каже Андрій, дипломат, 63 роки, який прийшлов вшанувати пам’ять загиблих.

Це меседж, що смерть не полишить нікого. Від війни не можна відсторонитися. Це не тільки велика трагедія для Голандії, Малайзії, але й для США. Це трагедія світового масштабу, яка може торкнутися кожного. Після цього Захід почне рішуче діяти”, - переконаний інженер телекомунікацій Максим, 25-річний киянин.

Я взагалі не розумію, як таке могло статись. Це якийсь нонсенс. Війни були і йдуть по всій планеті, але щоб збивали звичайні літаки - це нове. Боюся, щоб не було ще гіршого: третьої світової війни…”, - каже Сергій, 28-річний менеджер з Києва.

Це сталося із мовчазної згоди "чудового" старшого брата. Хочеться сподіватись, що захід не буде обмежуватись словами. Такі жертви неправильні і те, що подібне трапилося - це ненормально. Хотілось би якогось результату, щоб Захід активізувався і щоб висловлював не лише стурбованість, але й діяв рішуче. Цих людей вже не повернути і це жахливо. Мені здається, що неадекватне “ополчення” можна лише знищити”, - переконана Алла, економіст, 48 років.

Це знак, який показує, що війна до Заходу ближче, ніж це могло би здаватися. Саме час зробити щось серйозне, аби їй запобігти. Західні країни недооцінюють загрози, щоправда, вважаю, що після цього захід збільшить тиск на Росію і вона принаймні перестане відправляти свої війська в Україну. Якщо Захід буде діяти більш рішуче, Росія змушена буде піти на стабілізацію ситуації. Ця трагедія може бути зворотною точкою”, - підсумовує програміст Михайло, 43 роки.
 

“День” висловлює глибокі співчуття з приводу катастрофи Boeing 777.

Ігор САМОКИШ, «День». Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments