Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Інтелектуальний штурм

Всі зустрічі лекторів ювілейної – 15-ї – Літньої школи журналістики «Дня» — в одному матеріалі

Першим лектором ЛШЖ-2017 4 липня став відомий режисер, актор і волонтер Катерина Степанкова, студенти підготували невеликий матеріал для газети і сайта, широкий матеріал вийшов у газеті та на сайті 12 липня.

«Я категорично не вважаю себе волонтеркою»

Актриса і режисер Катерина Степанкова на зустрічі з Літньою школою журналістики «Дня»-2017 — про сімейні цінності, культурні кордони і поїздки на схід.


Другий лектор посол Японії в Україні Шігекі Сумі, студенти підготували для газети і на сайт анонс широкого матеріалу, широкий матеріал вийшов у газеті та на сайті 18 липня.

Про принципи і пріоритети Японії

Посол Шігекі Сумі: «Поки Росія продовжуватиме свою агресивну поведінку, не існує іншого вибору, як підтримувати режим санкцій».


Перший лектор 5 липня – директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова, широкий матеріал вийшов на сайті та в газеті 28 липня.

Як подолати стереотипи?

Барбора МАРОНКОВА: «Такі проекти, як Літня школа журналістики «Дня», — надзвичайно важливі для НАТО»


Цього ж дня в ЛШЖ завітав відомий кобзар, бандурист і лірник, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко, студенти підготували на сайт анонс широкого матеріалу.

«День» вшановує геніїв не «заднім числом», а постійно»

У літньошколярів відбулася зустріч-концерт з лідером гурту «Хорея Козацька» Тарасом Компаніченком.


6 липня відбулася екскурсія на телеканал ZIK, розмова з ведучою Тетяною Даниленко, студенти підготували анонс широкого матеріалу для газети та на сайт, широкий матеріал вийшов у газеті та на сайті 14 липня.

У пошуках свободи

Тетяна ДАНИЛЕНКО: «Думаю, що ми спостерігаємо процес повного перезавантаження журналістики»


Цього ж дня  лектором слухачів ЛШЖ став голова Представництва ЄС в Україні Х’юґ Мінґареллі, студенти підготували на сайт анонс широкого матеріалу та новину, широкий матеріал вийшов у газеті та на сайті 12 липня.

«На порядку денному – Мінські угоди»

Напередодні саміту Україна — ЄС посол ЄС Х’юг МІНГАРЕЛЛІ поспілкувався з Літньою школою журналістики «Дня»


У першу п’ятницю роботи ЛШЖ, 7 липня, перед слухачами «школи» виступив експерт із застосування космічних методів дослідження та використання супутникових спостережень земної поверхні для оцінки ризиків та небезпек, фахівець з геоінформатики і статистики, блогер Юрій Костюченко, студенти підготували на сайт анонс широкого матеріалу, широкий матеріал вийшов у газеті та на сайті 14 липня.

Про «Всесвіт на кінчиках пальців»

Науковець і блогер Юрій Костюченко у розмові з літньошколярами «Дня» пояснив, чому наука нині — це комунікативний інструмент.


Цього ж дня відбулася зустріч студентів із головним редактором газети «День» Ларисою Івшиною, студенти підготували невеликий матеріал для сайта, широкий матеріал вийшов у газеті та на сайті 14 липня.

«Озброєність смислами ставить заслін ворогу»

«Екстракт» понад тригодинної зустрічі Лариси Івшиної з літньошколярами «Дня»


У неділю для студентів провели екскурсію визначними місцями Києва. Гід –  керівник компанії «Київські фрески» Анжела Савченко, підготували матеріал на сайт та для газети.

Київ у деталях

Учасники Літньої школи журналістики «Дня» здійснили інтелектуальну прогулянку найстарішими вулицями столиці


Десятого липня лектором школи «Дня» став економіст, екс-міністр економіки Володимир Лановий, студенти підготували на сайт та в газету анонс широкого матеріалу, широкий матеріал вийшов 21 липня.

Коли українську економіку вперше «контузило»?

Альтернативний відлік «контрреволюції» за версією Володимира Ланового


Перший лектор 11 липня – публіцист, доктор філософських наук, професор філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій Баумейстер, студенти підготували анонс широкого матеріалу для газети та на сайт.

«Філософія – гостре лезо розуму...»

Глибокі та вічні питання осягали учасники Літньої школи журналістики газети «День» разом із мислителем Андрієм БАУМЕЙСТЕРОМ


Другий лектор цього дня – письменник, перекладач і блогер Андрій Любка, студенти підготували на сайт анонс широкого матеріалу, широкий матеріал вийшов 21 липня.

«У нас є культ успіху, але немає культу повсякденної роботи»

Письменник Андрій Любка розкрив літньошколярам «Дня» таємниці своєї внутрішньої «кухні» та пояснив, у чому переваги деміурга


У середу, 12 липня, у слухачів було відразу три лектора – посол Німеччини в Україні Ернст Райхель, студенти підготували анонс широкого матеріалу для газети та на сайт.

Про історичну відповідальність і помилки

Ернст Райхель запевнив, що ставлення Німеччини до України не зміниться після парламентських виборів до Бундестагу


Другий лектор посол Канади в Україні Роман Ващук, студенти підготували анонс широкого матеріалу для газети та на сайт.

«Українці доклалися до розвитку Канади»

Роман ВАЩУК — про перші здобутки після ратифікації угоди про ЗВТ та поступ у співпраці в оборонній сфері


Третій лектор дня – видатний історик, професор кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія» Наталія Яковенко, студенти підготували на сайт анонс широкого матеріалу, широкий матеріал вийшов 28 липня.

Iсторія і ЗМI: хто творить комунікативний код культури?

Наталя ЯКОВЕНКО: «З неосяжного минулого ми завжди обираємо те, що потрібно сьогодні»


Тринадцятого липня лектором стала ведуча програм Українського радіо, журналістка та музикознавець Галина Бабій, студенти підготували анонс широкого матеріалу для газети та на сайт, широкий матеріал вийшов 21 липня.

Кисень нації і озон мистецтва

Галина БАБІЙ: «День «зшиває» культурну мапу країни в єдиний простір»


Цього ж дня студенти пішли на екскурсію до громадської організації «Суспільне око», лектором виступив її керівник, екс-мер Луганська та екс-керівник Луганської ОДА Олексій Данилов, підготували на сайт анонс широкого матеріалу.

«Газета «День» робить фундаментально важливі речі»

Під час зустрічі з літньошколярами екс-мер Луганська Олексій Данилов розповів про причини окупації Донбасу та вагу культурно-просвітницької роботи.


Зустріч у Комітеті Верховної Ради України у закордонних справах із його керівников, народним депутатом Ганною Гопко відбулася чотирнадцятого липня, студенти підготували на сайт анонс широкого матеріалу, широкий матеріал вийшов 21 липня.

«Працювати «національною збірною»

Ганна ГОПКО — про поступ у реалізації запропонованого «Днем» майданчика, альтернативного форуму YES


Другий лектор – міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, студенти підготували на сайт анонс широкого матеріалу, широкий матеріал вийшов 21 липня.

«Щоб критично мислити, потрібно мати ціннісну платформу»

Лілія Гриневич — про те, як і для чого змінюється українська освіта


Сімнадцятого липня лектором був економіст, директор Агенції з розвитку Дніпра Володимир Панченко, студенти підготували анонс широкого матеріалу для газети та на сайт.

«Шаблонне мислення не дає розвитку»

Під час зустрічі з літньошколярами «Дня» економіст Володимир Панченко розказав про шанси України вийти з кризи


Наступного дня – лектор політичний експерт Олександр Солонтай, студенти підготували анонс широкого матеріалу для газети та на сайт.

«Політик — це професія»

Гість «Дня» Олександр СОЛОНТАЙ — про важливість ідеї та освіти


Вісімнадцятого липня відбувся круглий стіл за участі журналісток Наталії Іщенко та Ольги Лень, студенти підготували анонс широкого матеріалу на сайт, широкий матеріал вийшов 21 липня.

Медіаспільното, час визначитися!

У Літній школі журналістики «Дня» відбувся другий круглий стіл з учасниками ініціативи «Українська журналістська платформа»


Наступного дня – лектор фотожурналіст Олексій Фурман, студенти підготували анонс широкого матеріалу для газети та на сайт, широкий матеріал вийшов 28 липня.

«Для більшості своїх героїв я — друг»

Фотожурналіст Олексій Фурман розповів літньошколярам «Дня» про власні проекти і чотири базові речі в роботі з людьми, котрих знімаєш


Другий лектор журналістка Ольга Герасим’юк, студенти підготували анонс широкого матеріалу на сайт.

«Кого обирає наша професія? – Тих, хто служить суспільству»

Літньошколярі «Дня» поспілкувалися з відомою журналісткою і «свідком історії» становлення телебачення в незалежній Україні Ольгою Герасим’юк


Перший лектор двадцятого липня – театральний режисер Олексій Кужельний, студенти підготували анонс широкого матеріалу для газети та на сайт.

«День» як «інститут ранньої діагностики талантів»

Під час зустрічі з літньошколярами Олексій Кужельний розповів не тільки про театральні, а й світоглядні проблеми


Другий лектор дня – посол США в Україні Марі Йованович, студенти підготували анонс широкого матеріалу для газети та на сайт, широкий матеріал вийшов 25 липня.

«Війну на Донбасі Україна має виграти»

Посол Марі ЙОВАНОВИЧ закликала українську владу продовжувати реформи, щоб бути сильним партнером США


Двадцять першого липня Перший лектор Мирослава Барчук, ведуча телеканалу «Еспресо», студенти підготували анонс широкого матеріалу на сайт, широкий матеріал вийшов 28 липня.

Про чотири медіазагрози

Ведуча «Еспресо ТБ» Мирослава Барчук розповіла слухачам Літньої школи «Дня», до чого може призвести «моральний нейтралітет» та «етична амбівалентність» української журналістики


Другий лектор дня – журналіст, аналітик, публіцист, ведучий телеканалу «Еспресо.ТВ» Віталій Портников, студенти підготували анонс широкого матеріалу на сайт.

«Журналістика, яку ви знаєте, зникає»

Лектор Літньої школи журналістики Віталій ПОРТНИКОВ поділився думками про майбутнє мас-медіа


Двадцять четвертого липня – перший лектор відомий російський і український журналіст Євген Кисельов, студенти підготували анонс широкого матеріалу для газети та сайта.

Медіа&відповідальність

Євгеній КИСЕЛЬОВ: «Провина за те, що Росія так сильно полюбила Путіна, лежить великою мірою на діяльності ліберальних російських діячів, зокрема журналістів»


Другий лектор цього ж дня – кінокритик, кіносценарист, лауреат премії імені Джеймса Мейса, заступник голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Сергій Тримбач, студенти підготували анонс широкого матеріалу на сайт.

«Треба відчувати себе частиною історії»

Під час зустрічі із учасниками Літньої школи журналістики «Дня» кінознавець Сергій Тримбач розповів про проблеми індустрії та… потребу в моральності


Двадцять п’ятого липня у редакцію «Дня» завітали мега-лектори – державний діяч Євген Марчук, адмірал ВМС ЗСУ Ігор Кабаненко та екс-голова СБУ Ігор Смешко, студенти підготували анонс широкого матеріалу для сайта та газети, широкий матеріал вийшов 28 липня.

Урок державотворення

Вперше в історії Літньої школи журналістики студенти зустрілися одразу з трьома суперкомпетентними людьми — Ігорем КАБАНЕНКОМ, Ігорем СМЕШКОМ та Євгеном МАРЧУКОМ


Наступного дня – лектор Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, студенти підготували анонс широкого матеріалу для сайта та газети.

Київ–Вільнюс: історичні зв’язки

Посол Марюс ЯНУКОНІС: «Ми маємо показати світові європейське коріння України»


Двадцять сьомого липня – лектор проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами СНУ ім. Лесі Українки Анна Данильчук, студенти підготували анонс широкого матеріалу для сайта та газети.

«Важливо бути людиною якості»

Із проректором СНУ ім. Лесі Українки Анною Данильчук літньошколярі говорили про реформу в освіті, блогерство та розширення простору «Дня»


Завершальна зустріч з головним редактором Ларисою Івшиною, студенти підготували матеріал на сайт.

ЛШЖ-2017: «Інтелектуальне зважування»

Лариса Івшина: «Це перша школа за 15 років, коли слухачі виразно готові демонструвати партнерство»

У п’ятницю, 28 липня, відбулося урочисте завершення школи, вручення випускникам сертифікатів, матеріал про це вийшов на сайті та в газеті.

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments