Даремні закони позбавляють сили закони необхідні.
Шарль Луї де Монтеск'є, французький правник, письменник і політичний мислитель

«Краще маленький прогрес, ніж ніякого»

У вівторок під стінами Верховної Ради активісти вимагали визнати Росію агресором

Не встигли народні депутати вийти на роботу після новорічних свят, як на них уже чекав «сюрприз». 16 січня о 9:00  активісти влаштували акцію протесту «Стоп реванш» під стінами Верховної Ради. Нею вони хотіли стимулювати депутатів ухвалити низку законів, які уже давно варто ухвалити, однак цього не відбувається. Тоді як біля парламенту збоку проїжджої частини активісти «Молодіжного націоналістичного конгресу», «Національного альянсу», «Громадянської позиції» та інших організацій мирно доносили депутатам свої вимоги, навпроти головного входу будівлі Ради, де досі розташовані намети, так звані залишкові явища «Міхомайдану», почалися провокації. Невідомі запалили шини та кидали палаючою гумою у військовослужбовців Нацгвардії. Останні почали гасити займання вогнегасниками, невдовзі ж було відчутно запах їдкої речовини, що вражала дихальні шляхи. Правопорушників розігнали. З якою метою була вчинена провокація, поки невідомо.

Тим часом представники організацій вимагали, щоб депутати проголосували за закон №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», №7425 «Про захист української державності від проявів колабораціонізму», №7426 «Про внесення змін до кримінального кодексу України (щодо колабораціонізму та посилення відповідальності за державну зраду)», №5086 «Про заборону пропаганди незаконних організацій, створених на території окремих районів Донецької та Луганської областей, про Антикорупційний суд» із врахуванням зауважень Венеціанської комісії, закони блоку гуманітарної деокупації: законопроекти про українську мову, церкву № 5670 «Про державну мову», №4511 «Про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана державою-агресором», №6623 «Про внесення змін для деяких законів України щодо особливостей розповсюдження фільмів та іншої аудіовізуальної продукції, створеної за участю держави-агресора».

Саме ці закони встановлюють істину, що ми воюємо з Росією, а не роками проводимо АТО.

Реваншистами активісти називають тих, хто бореться з наслідками Майдану і намагається залишити порядки, створені за часів Кучми і Януковича. «Парламент довго ігнорував наші вимоги, казав, що ці закони не на часі, однак це не так і тягнути більше нікуди, - коментує «Дню» член Молодіжного Націоналістичного Конгресу Сергій Репік. - Я не бачу нічого страшного у розширенні повноважень президента під час ухвалення рішень у зоні бойових дій, адже це дасть змогу оперативно діяти. Звісно, цей закон недосконалий. Але я вважаю, що його треба ухвалити. Нехай краще буде маленький прогрес, ніж ніякого».

Під час акції протесту активісти розмістили плакати з вимогами та номерами законів просто під вікнами ВР, біля проїжджої частини, так, щоб депутатам було видно. Активісти створили імпровізовану сцену, де виступали спікери: лідери організацій, народний депутат Сергій Висоцький від «Народного фронту», який підтримав їхні вимоги, представник діаспори із США Борис Потапенко та інші.

 Активісти заявили, що проводитимуть пікети, поки весь перелік законів не буде ухвалено.

Котлярова ЕВЕЛІНА, КНУ ім. Т. Шевченка

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments