Корінь демократії в активності громадян, а запорука - в забезпеченні прав людини.
Зеновій Красівський, поет, письменник, громадський та політичний діяч, політв’язень радянських таборів, член Української Гельсінської групи

Медитація, кіно і сновидіння

До України приїхав легендарний кінорежисер Девід Лінч

Автор «Твін Піксу», «Людини-слона» і «Малхоланд драйву», володар «Золотої пальмової гілки», «Золотого лева» і «Сезара», найвизначніший кінорежисер нашої епохи (TheGuardian) Девід ЛІНЧ сьогодні в Києві офіційно  представив заснований ним благодійний фонд DavidLynchFoundation.

Протягом трьох днів, з 16 по 18 листопада,пан Лінч проведе ряд публічних зустрічей. Активну участь у всіх заходах беруть двоє інших членів делегації фонду: Боб РОТ і Джоанна ПЛАФСКІ. Боб Рот — генеральний директор DavidLynchFoundation і один з найактивніших учителів трансцендентальної медитації (ТМ) у США, пропагандою якої, власне, і займається Фонд. Серед адептів цієї техніки — такі знаменитості, як Кеті Перрі, Том Хенкс, Камерон Діас, Джеррі Сейнфельд, Мартін Скорсезе, Рей Даліо. Містер Рот, родина матері якого, до речі, походить з Києва,так само керує некомерційною організацією CenterforLeadershipPerformance, яка навчає трансцендентальної медитації працівників крупних компаній. Джоанна Плафскі — відомий міжнародний кінопродюсер і дистриб'ютор, співзасновник компанії з виробництва та розповсюдження фільмів NuImageFilms (зараз — MillenniumFilms). Займалася дистрибуцією сотень фільмів з усього світу, постійна учасниця фестивалів калібру Канн.

Трансцендентальна медитація (від лат. Transcendens, - переступати, виходити за межі і лат. Meditatio - роздум, обдумування) - техніка медитації, котра, на думку тих, хто її практикує, дозволяє на безпосередньому досвіді переживати більш тонкі стани мислення аж до виходу за межі мислення, стикаючись з областю найменш збудженої свідомості –т. зв. Чистої свідомості. ТМ заснована Махаріші Махеш Йоги, індійським гуру, котрий здобув широку відомість на Заході в 1960-х і деякий час був навіть особистим духовним вчителем «Бітлз», з якими, втім, доволі швидко розсварився. На сьогодні «Рух Махаріші» - це де-факто міжнародна  організація з багатомільйонним оборотом.

Лінч практикує ТМ понад 40 років, і майже весь час прес-конференції в Театрі на Подолі присвятив пропаганді цього вчення. Проте, втім, у світі він відомий все ж як автор сугестивних фільмів, наповнених незвичними, заворожуючими, інколи лякаючими образами. Мабуть, після смерті Бунюеляще нікому не вдавалося настільки досконале втілення самого духу сюрреалізму. Створюючи картини за логікою сновидінь, Лінч, однак, вміє розповідати захоплюючі історії. Це вміння принесло йому світове визнання; тож, зрештою, для всіх, причетних у нас до кіна навіть як глядачі, його візит – це справжній подарунок.

Серед журналістів, що ставили питання майстрові спочатку на прес-конференції, а потім під час групового інтерв’ю, був і кореспондент «Дня». Про те, які герої більше до вподоби Девіду Лінчу, чи використовує він сновидіння для написання сценаріїв і чому кабельне телебачення сьогодні є новим арт-хаузом - читайте в інтерв’ю з режисером у найближчих номерах нашої газети.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments