Легенди бувають правдивіші за історію.
Павло Загребельний, український письменник, журналіст, політичний та громадський діяч

«Ми повинні бути готові»

Презентація новинок «Дня» у Палаці Потоцьких пройшла за повного аншлагу. Попит на наші історичні новинки – величезний

Цього року ми привезли на Форум видавців у Львові п’ять новинок – фотоальбом «Люди Майдану. Хроніка», книгу «Україна Incognita Toп-25» українською, російською та англійською мовами і перевидані «Апокрифи Клари Гудзик». Ще до презентації наших книжок на стенді «Дня» було людно. Наші постійні читачі приходили цілеспрямовано, зі списком того, що запланували купити: окрім книжок, це свіжі «Маршрути №1», наші фірмові футболки та листівки. Були ті, кого приваблював стильно оформлений стенд  – у синьо-жовтому «камуфляжі», а йшли від нього вже з новими книжками. Коли на стенд завітала головний редактор «Дня» Лариса Івшина, відразу виникла імпровізована автограф-сесія і своєрідний дискусійний клуб тих, хто створює газету і тих, для кого її створюють.

Вже в перші два дні багато наших книжок знайшли своїх читачів. Тут же була куплена перша англомовна «Україна Incognita Toп-25». Її купила журналістка Аніта Грабська для своєї подруги з Німеччини. «Я планую купити англомовні книжки, щоб подарувати їх своїм друзям у Німеччині та тим іноземцям, які цікавляться тим, що справді відбувається в нашій країн. Ми повинні навчитися краще презентувати нашу країну закордоном. І такі книжки стануть в нагоді в цій справі», – заявила вона.

На саму ж презентацію у Дзеркальну залу Палацу Потоцьких завітало стільки людей, що не було жодного вільного стільця, люди стояли навіть в проходав і в дверях. Дехто, за їхніми словами, прийшов раніше, щоб зайняти місце, бо «щороку на презентація «Дня» аншлаги».

«Газета вже впродовж18 років подає інтелектуальний кисень країні. З «Дня» ми дістаємо найпотужнішу зброю, яка тільки існує в світі. Це – знання, це те, що ніколи не знищать ні танки, ні «Гради», – сказала Ірина Ключковська, директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка», давній друг і партнер газети, яка була модератором зустрічі.

«Раніше, можливо, комусь видавалася дивною тематика нашої видавничої серії, бо людям було цікавіше читати і говорити про політиків, а ми говорили про історію. Ми за 23 роки не зробили нічого, щоб «озброїти» себе – інтелекутальна література повинна стати щитом, бронежилетом кожного українця», - сказала на презентація головний редактор «Дня» Лариса Івшина. – Краще вчитися плавати перед штормом, а не під час шторму. Але обовязково треба «озброювати» свою країну якісними знаннями, які захищають. Не треба знижувати планкую. Я пройшлася форумом і побачила величезну кількість літератури, я бачу, як у Фейсбуку поширюється флешмоб про 10 книг, які кожного з нас сформували («День» вже давно формує такі списки). Люди читають багато, кожен своє, але часом людям треба прочитати щось спільно – історію України. Я дивлюся на людей у парламенті і думаю, скільки людей прочитали наші книжки. Я бачу: тут багато наших постійних читачів, багато з них – вчителі, викладачі, які набуді знання передають далі, молодому поколінню. Це дає мені надію, що якісне читання проб’є собі шлях».

«Лариса Івшина – це комбат інформаційного батальйону – газети «День», – сказав під час презентації історик, автор «Дня» Сергій Кот.

А філософ, історик, проректор Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк зауважив, що тепер варто видати «Україна Incognita Toп-25» видати китайською мовою, щоб один із найбільших геополітичних гравців світу міг краще дізнатися про Україну та процеси, які в ній відбуваються.

Презентуючи фотоальбом «Люди Майдану. Хроника» веб-редактор сайту «Дня» Артем Жуков, який працював у команді упорядників видання розповів: «Насправді ми не ставили собі за мету показати шокуючих кадри цих подій. В альбомі є фотографії з усіх ключових подій – з Грушевського, Інститутської. Вони драматичні, трагічні, але не жахливі. Бо не це було нашою метою. Якось у соцмережах мені написав колега: а чим ви будете оригінальні, якщо зараз випустите фотоальбом про Майдан? Сьогодні кожен може видати книжку про ті події, потрактувавши їх на свій смак, зманіпулювавши і отримати свої  комерційні бонуси? Я сказав просто: наш альбом – інший».

Артем наголосив, що працюючи над альбомом зрозумів, що рівень українських фотокореспондентів є дуже високим і цілком конкурентноспроможним на світовому рівні. Це підтвердила і кількість проданих фотоальбомом у перші два дні Форуму.

Завітав на презентацію новинок «Дня» і міський голова Львова Андрій Садовий. «День» – це дуже великий стандарт, висока планка. В ній ти можеш прочитати про ситуацію сьогодення і краще пізнати нашу історію. Це мудра газета. Таких газет, на превеликий жаль, є недостатньо в нашій країни, тому я би хотів, щоб «День» мав найбільший тираж. Щоб газета могла бути на столі в усіх думаючих людей України. В Україні війна і багато хто сказав би: у країні така ситуація – не до книжок. Неправильно. Сьогодні перемагає не зброя, сьогодні перемагає інтелект. Тому треба дуже багато читати. «День» ще цінний тим, що видає дуже сильні книжки, книжки –дороговкази. Бібліотека видання – дуже потужна, я маю всі книжки. І кожна нова книжка – це відкриття», – сказав Андрій Садовий і пообіцяв закупити немало кількість книжок для бібліотеки Львова.

Більше фото і коментарів з презентації новинок «Дня» та з Форуму заголом шукайте на сайті «Дня» та у найближчих числах друкованого «Дня». До неділі книжки можна придбати на Форумі видавців у Львові на стенді «Дня» № 332.

КОМЕНТАРІ

«ЦІ КНИГИ ДАЮТЬ НАМ ОСМИСЛЕННЯ ТІЄЇ ІСТОРІЇ, ЯКА ТВОРИТЬСЯ ЗАРАЗ»

Ярослав ТАБІНСЬКИЙ, заступник декана факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка

– Нові книги бібліотеки газети «День» є перлинами у творенні сучасної історії, оскільки наповнюють читача інтелектуальним багажем, дають певні орієнтири для життя. Ці книги роблять людину більш відповідальною до себе, до суспільства, до наших близьких, до викликів сучасності, до викликів, насамперед історії. Саме тому вони мають бути у кожній бібліотеці, їх мають читати у кожному селі. Ці книги дають нам осмислення тієї історії, яка твориться зараз, допомагають нам жити далі.
Переклади книг бібліотеки газети «День» іншими мовами важливі тому, щоб виходити на новий рівень міжнародної довіри, аби Україну розуміли і поважали історики світового класу, аби про нашу державу знали у всьому світі не лише стереотипні кліше, а щоб сприймали нас як потужну, сильну, молоду країну, якою ми є насправді.

«НЕ ЗНАЮЧИ ВЛАСНОГО МИНУЛОГО, МИ НЕ БУДЕМО ВАРТІ МАЙБУТНЬОГО»

Юліана ЛАВРИШ, аспірант кафедри Нових медій факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка

– Нові книги бібліотеки газети «День» дають фундаментальне розуміння історії, нашої культури, українського менталітету та мислення.  Їх важливо читати, бо не знаючи власного минулого, ми не будемо варті майбутнього, не будемо знати у якому векторі  рухатись. Безумовно, що книги газети «День» відкривають перед нами плеяду славетних українських філософів, мистецтвознавців, літераторів, тобто тих людей, які  демонструють і презентують ту Україну, яка десь у нашому розумінні чи мислені є на маргінесах. Ці люди показують нашу державу такою, якою вона є і може бути.

Я дуже рада, що книги газети «День» перекладені іншими мовами. Це дає змогу презентувати нам власну державу поза її межами, а зараз ми бачимо наскільки важливо вміти показати себе, створити власний імідж. В умовах інформаційної війни з Росією це більш ніж важливо, це архиважливо.  Книги «Дня» дозволяють нам будувати і показувати власне багатство, а ми, насправді, дуже багаті, просто не уявляємо, які запаси духовності маємо всередині як нація.

«ДЕНЬ» СПОНУКАЄ ДО ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ДУМАННЯ, ДО НОВОГО РОЗУМІННЯ СЕБЕ СЬОГОДНІ І ВЛАСНОЇ ПРОЕКЦІЇ НА МАЙБУТНЄ»

Тетяна СЛОТЮК-БУРДЕГА, викладач кафедри Української преси факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка

– Нові видання «Дня» дають українцям ті знання про себе, які довгий час вони не мали. Ці книги є переосмисленням нашої історії, в них виокремлюються й ті уроки історії, які ми погано вивчили, або не вивчили взагалі, бо якби все знали так, як треба, то мудрість би була своя, чи не так? Якби молоде покоління активніше сприймало ті ідеї, які пропагує газета, то, мабуть, менше було б сьогодні цього зла, яке є, було б розуміння того, чому все так сталося на Сході. Історичні теми, які порушені в книгах «Дня» – надактуальні сьогодні. Скільки у вже давніших виданнях говорилося про загрозу ідей «руського мира»? Наслідки цієї ідеї бачимо зараз. «День» спонукає до інтелектуального думання, до нового розуміння себе сьогодні і власної проекції на майбутнє.

«ЯКЩО МИ НЕ БУДЕМО ІНФОРМУВАТИ ІНОЗЕМЦІВ ПРО ПРОЦЕСИ У НАШІЙ КРАЇНІ, ТО ЦЕ ЗРОБЛЯТЬ ІНШІ, І, ЙМОВІРНО, НЕ НА НАШУ КОРИСТЬ»

Дмитро ПАЛЬЧИКОВ, студент ЛНУ ім. Франка

– Якщо ми хочему бути освіченими громадянами, стержнем держави, то повинні мати міцний фундамент. Його формує, в пешу чергу, виховання в родині, яке основане на інтелектуальній літературі. Якщо ніхто в сімї не читає книжок, то майбутнє покоління відштовхуватиметься від ненадійного, фейкового фундаменту. Якщо ти дійсно хочеш добитися чогось в житті, аби гідно представляти свою державу, бути гідним своєї держави, ти повинен як мінімум знати свою країну.

Важливо видавати книжки газети «День» різними мовами, бо існує велика проблема незнання України закордоном. Якщо ми не будемо інформувати іноземців про процеси у нашій країні, про нашу ситуацію, про нас,  то це зроблять інші, і, ймовірно, не на нашу користь.  У нас немає достойної міжнародної реклами, здорової промоції, тому, якщо ми хочемо, щоб нас розуміли інші, ми маємо розмовляти з ними їхніми мовами.

«ЛІТЕРАТУРА «ДНЯ» ТРЬОМА МОВАМИ – ЦЕ ПОТРІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ УДАР»

Микола ГРИЦЕНКО, директор «Фонду сприяння ініціативам газети «День»

Українці мають читати усі книги газети «День», щоб вони зрозуміли, хто ми такі та змогли самоідентифікуватися. Половину нашого населення народжені в імперській державі й відповідно нею виховані. Тому вони несуть великий багаж тодішнього виховання й нам слід виправляти цю ситуацію, викорінювати минулі помилки з голови. Треба шанувати своїх героїв , а не чужих. Ми маємо гордитися багажем нової історії, який творився на Майдані.

Важливо розповсюджувати літературу не тільки українською, а й російською. Я розраховую, що ці книги «Дня» будуть читати і росіяни. Може їм трохи проясніє ситуація в голові, тоді це буде відчутний удар по путінській пропаганді. Англомовні варіанти існують, щоб іноземці зрозуміли, що ж це за країна Україна і хто такі українці.
Тобто література «Дня» трьома мовами – це потрійний інтелектуальний удар по читачах.

«ЧИТАЙ «ДЕНЬ» - БУДЕШ ЗАВЖДИ МОЛОДИЙ!»

Володимир ЗАЛУЦЬКИЙ, керівник відділу молодіжної політики та питань соціального розвитку Національного університету «Львівська політехніка:

- Знаю газету «День» відтоді, як вона почала гостювати у «Львівській політехніці». Відтоді не тільки читаю «День», а й збираю у своїй книгозбірні видання «Дня». Наголошу, що мені дуже приємно кожного року поповнювати свою бібліотеку цими виданнями, бо це справді національні скарби, які об’єднують інтелектуальну еліту України.  Коли мені ставлять питання, де справжня національна еліта, я відповідаю: «Візьміть газету «День» і видання «Дня» – там усе знайдете!». Говорю всім: читайте «День», бо це газета, яка постійно в русі. Це газета завжди молода! Чому? Та тому що мандрує Україною. Тому говорю: читай «День» – будеш завжди молодий!

«ВСІ ВАШІ КНИЖКИ ДЛЯ МЕНЕ ВАЖЛИВІ»

Софія ФЕДИНА, співачка, громадський діяч, політолог, активістка львівського Майдану:

– На мою думку, «День» – це газета, яку достойно читати. Важлива, що «День» – це видання, котре не просто заповнює медіапростір новинами, вихопленими з контексту, а це та газета, котра допомагає проаналізувати все те, що відбувається у світі, це та газета, яка допомагає нашому суспільству формувати світогляд.  І направду мені б дуже хотілося, щоби «День» якомога більше читала молодь, а не тільки інтелігенція середнього і старшого віку, тому що на шпальтах газети є саме те, що треба і треба читати. Маю у власній книгозбірні майже всі видання з Бібліотеки «Дня». До речі, купуємо їх (я і мама) не тільки на Форумі  видавців – упродовж року, як тільки побачимо щось новеньке не полиці книжкового магазину. Похвалюся: вдома вже маємо від «Дня» кілька щільно заставлених полиць. І всі ваші книжки для мене важливі! У день 18-ліття «Дня» бажаю виданню самостверджуватися, йти не відступаючи від поставленої високої мети і завдань.  Я цілком свідома того, як важко видавати в Україні фундаментальні матеріали, які не є інформаційною попсою, що її швидко з’їдає читач. Бажаю «Дню» стрімкого збільшення числа прихильників, а особливо – серед молоді. Бажаю збільшення числа молодих авторів – на Майдані я ще раз і ще раз переконалася, що молодь у нас – фантастична, і тільки побільше їм сміливості давати їм свої думки на світ.

«День» висловлює подяку Ганні Свириденко за вагому участь в перевиданні книжки «Апокрифи» Клари Ґудзик та Василю Кривобоку за участь у виданні фотоальбому «Люди Майдану. Хроніка». Також висловлюємо подяку Благодійному фонду сприяння ініціативам газети «День» - його президенту Миколі Гриценку – за підтримку.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Олександра ЧЕРНОВА, Ярослав НАЗАР, Літня школа журналістика «Дня». Фото Артема СЛІПАЧУКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments