Нащо слова? Ми діло несемо.
Олег Ольжич, український поет, археолог і політичний діяч

Місто на Дунаї

В Ізмаїлі Одеської області відкрилась фотовиставка газети «День» за адресою проспект Суворова, 19. Фотороботи відкриті для відвідувачів до 30 липня.

Місто Ізмаїл розташоване на лівому березі річки Дунай і має глибоку історію,починаючи з 9-10 століття у складі Київської Русі, пізніше — Галицько-Волинського князівства. В XIV сторіччі місто мало назву Сміл і знаходилось в складі Молдовського князівства. З XVI столітті ці краї зазнали неодноразових походів запорізьких козаків та загонів подільських магнатів під Ізмаїл і Очаків. Найбільш відомим в історіографії краю став морський похід у 1609 році Петра Сагайдачного. Під його керівництвом козаки тоді здобули Ізмаїл, Кілію та Білгород.

Нині у місті розташований головний офіс Українського Дунайського пароплавства і морський порт. Ізмаїл — найбільший український порт на Дунаї, який складається із трьох вантажних районів та одного пасажирського. Відома славетна історія Ізмаїльської фортеці, яка до нашого часу не збереглася. На місті цієї зруйнованої фортеці розташована вціліла Мала мечеть, в якій розміщується діорама «Штурм фортеці Ізмаїл».

Валентин ТОРБА, «День». Фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments