Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

«Моя робота – щоб ви, бізнес, ставали сильнішими»

27 обіцянок, які ми почули від Президента під час зустрічі з підприємцями

Вперше Спілка українських підприємців — СУП, Американська торгова палата і Європейська Бізнес Асоціація публічно зустрілися з новим Президентом України Володимиром Зеленським. Понад 500 власників і керівників середнього та крупного бізнесу вчора прийшли в КВЦ парковий, де, нагадаємо, був штаб Зе-команди в ніч президентських виборів, — послухати, що пообіцяє новий глава держави.

Президент прийшов на зустріч не сам. Його супроводжував заступник глави президентської Адміністрації Олексій Гончарук, який, як він сам відзначив, відповідає за економічний блок у сфері компетенції офісу глави держави. Прийшли вчасно. Почали жваво. Працювали довго — понад дві години.

Володимир Зеленський розпочав зустріч із жарту: «Забагато мікрофонів, як для однієї людини», — сказав Президент. Загалом, доповідь Президента була побудована в досить традиційній манері — політичних обіцянок, хоч і прикрашена різними іронічними зауваженнями й жартівливими уточненнями.

Зал, де, до речі, було багато відомих облич бізнес-світу України, але не було «найбільших» (Пінчука, Коломойського, Ахметова...), реагував на спіч Зеленського по-різному. Комусь не сподобалося, як говорив Президент. Хтось казав, що занадто все «солодко» — «не вірю». Але більшість все ж сприйняли виступ Президента всерйоз та позитивно.

Тези з того, що пообіцяв Президент:

1. Продовжити співпрацю з МВФ на п’ять років.

2. Продовжити євроінтеграцію.

3. Покращити кредитний рейтинг держави (наразі в України — «В-»).

4. Позитивний імідж України у світі: за три-чотири роки до України має вишикуватися черга з інвесторів.

5. Позбутися корупції, контрабанди і рейдерства.

6. Здійснити масштабну приватизацію. Позбутися непрофільних активів. «Держава — сервіс, а не конкурент бізнесу», — заявив Зеленський.

7. Податкова амністія на пільгових умовах.

8. Лібералізація СБУ (мабуть, малося на увазі невтручання СБУ в бізнес).

9. Демілітаризація податкової служби.

10. Здійснити успішну судову реформу.

11. Позбутися нафталінового регулювання економіки.

12. Легалізувати ігровий бізнес.

Ухвалити новий Кодекс про працю, старий — діє в Україні з 1971 року.

Те ж — із Житловим кодексом — оновити. Житловий кодекс розпочинається «... в результаті перемоги Великої Жовтневої... програма Леніна... радянський народ». Звісно, пора міняти.

13. Захист конкуренції, обмеження монополій.

14. Змінити «Роттердам +», на «Роттердам-». До речі, Зеленський заявив, що йому допоможе в цьому Рінат Ахметов.

15. Спростити підключення до мереж.

16. Довіра до АМКУ та НКРЕ КП.

17. Об’єднати за п’ять років наші енергомережі з європейськими.

18. Побудувати ефективну державу.

19. Запустити державу Україна в смартфоні.

20. Створення екосистеми «БіґДата».

21. Якісний інтернет та мобільний зв’язок.

22. Підтримав ідею електронної митниці.

23. Пообіцяв незалежність НБУ. І підтримав останнє рішення регулятора про скасування обов’язкового продажу валюти бізнесом.

24. Висловився за зняття мораторію на землю. Хоче здійснити це цього року. Для цього потрібно проводити правильну інформаційну політику серед населення.

25. Відновленням Донбасу займатимуться... олігархи. Пінчук — даруватиме квартири. Ахметов розбудовуватиме заклади охорони здоров’я. А Коломойський заплатить за відновлення інфраструктури.

ГОЛОВА НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ ЯКІВ СМОЛІЙ, ЯКОМУ ПРЕЗИДЕНТ ЩЕ В НІЧ ВИБОРІВ ПООБІЦЯВ «ІМУНІТЕТ», ВІТАЄ МІНІСТРА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ ОКСАНУ МАРКАРОВУ, ЯКА НЕЩОДАВНО ЗУМІЛА ПОЗИЧИТИ ДЛЯ УКРАЇНИ МІЛЬЯРД ЄВРО ПІД 6,75% РІЧНИХ

Виступаючи на зустрічі з бізнес-спільнотою в четвер у Києві, Зеленський закликав представників бізнесу долучатися до фінансування проекту відновлення та реінтеграції Донбасу в ролі інвесторів і меценатів: «Я закликаю вас не залишатися осторонь. Ми публічно запропонували напрями, але ваша участь — це лише ваше рішення і ваша справа. Те саме я нещодавно запропонував і власникам великого бізнесу — Рінату Ахметову, Віктору Пінчуку, Ігорю Коломойському, з іншими я ще не зустрівся, збираюся», — сказав Президент.

За його словами, ці бізнесмени беруть на себе відповідальність за вирішення конкретних питань.

«ЗАКОН ПРО ВАЛЮТУ БУВ МОЇМ ОСТАННІМ ПРОЕКТОМ В АПУ», — НОСТАЛЬГУЄ У «ФЕЙСБУЦІ» КОЛИШНІЙ ЗАСТУПНИК ГЛАВИ АДМІНІСТРАЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА, А НИНІ – ТОП-МЕНЕДЖЕР ФАРМАЦЕВТИЧНОЇ КОМПАНІЇ «ДАРНИЦЯ» ДМИТРО ШИМКІВ

«Наприклад, пан Пінчук забезпечить уже зараз квартирами 24 сім’ї наших полонених моряків і далі займатиметься проблемами соціальної допомоги всім військовослужбовцям. Це наша домовленість», — зазначив Зеленський.

«З паном Рінатом Ахметовим ми не лише дійшли згоди про скасування формули «Роттердам+», а й домовилися, що він вкладатиме гроші в медицину й інвестуватиме в дороги, інфраструктуру Донбасу. Перший результат ви вже бачили — це 200 «швидких» для міських та сільських лікарень по всій Україні», — додав глава держави.

«Пан Ігор Коломойський вкладатиме дуже великі гроші в інфраструктуру Донбасу, але він про це ще не знає», — зазначив Зеленський.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів