Мова — це форма нашого життя, життя культурного й національного, це форма нашого організовування. Мова — душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб…
Іван Огієнко, український вчений, митрополит, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Музика об'єднує народи

26 травня в Національній філармонії України відбувся концерт, присвячений 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Державою Ізраїль.

Вперше в Києві виступила самобутня ізраїльська етно-фольк гурт Yamma Ensemble. Ці молоді музиканти добре відомі не тільки в своїй країні, а й за кордоном. Після фантастичного вечора в Філармонії, до лав їхніх шанувальників  приєдналися українські меломани і гості нашої столиці. Група Yamma Ensemble використовує акустичні інструменти, переважно  близькосхідного походження, поєднуючи в своїх композиціях музичні елементи Близького Сходу з західними формами музики. В їхньому репертуарі присутні як сучасні оригінальні, так і традиційні єврейські композиції.

Слухачів вразив віртуозний, дуже душевний і харизматичний виступ музикантів, а також прекрасної вокалістки з глибоким і красивим голосом Тальї Солан (вона є незалежним виконавцем, автором текстів пісень і продюсером групи).

Як підкреслюють музиканти, любов співачки до мови іврит та її захоплення старовинними традиційними давньоєврейськими співами і біблійної поезією дуже вплинули на репертуар Yamma Ensemble. Для спільних виступів були спеціально створені сучасні аранжування священних текстів і псалмів. Талья Солан також чудово виконує світські народні пісні євреїв середземноморського регіону. Слід зазначити, що «родзинкою» групи є унікальний репертуар, який вражає слухачів різних країн. Нині під музично-вокальні чари потрапили й кияни, яким пощастило побувати на концерті в Києві.

Музиці не потрібні перекладачі, вона об'єднує народи - цю мудрість продемонстрували ізраїльські і українські артисти, підготувавши спільно кілька номерів, які оваціями підтримали слухачі. До речі, спеціально для концерту камерний оркестр народних інструментів "Рідні наспіви" під керівництвом Юрія Карнауха зробив аранжування ізраїльських пісень, які віртуозно виконав разом із групою Yamma Ensemble.

У рамках культурної програми, присвяченої 25-річчю відновлення дипломатичних відносин між нашими країнами, 29 травня у  Національній філармонії відбудеться вечір класичної музики з циклу «Наш сучасник Бах» (Бах, Шнітке), який теж  відбудеться під патронатом Посольства Держави Ізраїль в Україні. У програмі прозвучать: бахівські твори - Бранденбурзький концерт № 3 соль мажор, Сюїта № 2 для флейти і струнних сі мінор та Концерт для скрипки і струнного оркестру ля мінор, а також Соната для скрипки і фортепіано А. Шнітке (авторська редакція для скрипки і камерного оркестру). Солісти - Олександр Павловський, скрипка (Ізраїль) і Богдана Стельмашенко, флейта (Україна).

Тетяна ПОЛІЩУК, «День». Фото Артема «СЛІПАЧУКА, День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів