Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

«На Арсеналі» — справжнє свято книги»

Третій день форуму пройшов під знаком історії. В епіцентрі уваги — стенд «Дня»

У столиці, у приміщенні «Мистецького Арсеналу», триває VII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». При вході — традиційна черга. Хоча, в порівнянні з минулим роком, значно менша. Схоже, організатори «Книжкового Арсеналу» зробили позитивні висновки з минулорічного заходу і суттєво поліпшили пропускну спроможність для бажаючих відвідати головну книжкову подію столиці.

Основні заходи третього дня найбільшого київського книжкового форуму були пов’язані з історією та її переосмисленням і популяризацією. Так, до 100-річчя УНР сьогодні відбулася презентація двох сучасних версій української історії: «Український націоналізм. Короткий курс з історії України» Кирила Галушка та «Короткий курс історії України».

Чималий ажіотаж викликала дискусія «Ліки від забування. Чи може література скласти загублені пазли історії?», в якій взяли участь Таня Малярчук, Андрій Курков, Владислав Івченко та Ганна Улюра.

Крім того, чимало відвідувачів «Книжкового Арсеналу» завітали на зустріч із журналістами - авторами книжки «Незалежність очима ТСН», яку вчора презентували у Києві, та презентацію роману-трилера Сергія Лойка «Рейс» із темою зустрічі «Хто збив «Боїнг» над Донбасом?». І це — далеко не ввесь перелік заходів.

Традиційно в епіцентрі уваги відвідувачів - стенд «Дня», адже представлені на ньому історичні видання якнайкраще відповідали тематичному наповненню сьогоднішнього форуму. «Від ранку лідер продажів – книга «Повернення в Царгород». Її дуже активно купують. Багато запитують «Сестру мою, Софію…», — говорить менеджер реалізації Наталя Лутова. — Цікаво, що частина людей зізнається, що приходить на «Книжковий Арсенал» цілеспрямовано, щоб купити саме книжкові новинки «Дня». Принагідно люди оформлюють передплату на газету».

Серед таких відвідувачів студентка Олена Бережнюк. «Ми з подругами завітали на «Арсенал» саме для того, щоб купити книжки «Дня», зокрема мене цікавить видання Валентина Торби «Котел». Я цікавлюсь історією, тому постійно читаю «День», знаю прізвища ваших авторів, їхню тематику… Просто захоплена від того, що газета, крім усього, так багато видає книжок. Думаю, що ці видання передовсім мали б прочитати наші політики. Можливо, тоді б країна перестала ходити «по колу» і принаймні спробувала вирватись з існуючого нині «політичного котла».

«На форумі нині дуже багато людей. Як і минулі роки, видно, що до заходу добре підготувалися передовсім самі видавці, дуже багато новинок представлено біля стендів, та й власне самі стенди класно оформлені, — коментує український видавець Максим Квасніков. — У плані організації, підготовки, оформлення, тематики «Книжковий Арсенал» щороку тільки додає. За останні три роки цей захід став однією з головних книжкових подій країни».

Недалеко від стенду «Дня» зустрічаємо відомого видавця, письменника і літературознавця Михайла Слабошпицького. «Нині на «Арсеналі» — свято книжки. І це головне, — говорить він. — Будемо відвертими, видавцям хочеться, щоб цей захід, по суті, був книжковим базаром. А от відвідувачам – навпаки. Для них головне - прийти на культурно-мистецьку подію. І цього року очікування їхні виправдаються. Тут прекрасне інтелектуальне наповнення. З одного боку – діти і культурний відпочинок дня них, з іншого — літературні кав’ярні, в центрі — презентації новинок. Кожен знайде щось для себе. Але я багатьох відправлю до стенду «Дня». Коли в мене запитують, з чого почати ознайомлення, рекомендую знайти ваші книги. Я давній автор, читач та друг газети «День». Перечитав усі ваші книжки, тому знаю, кому і що правильно порекомендувати».

Нагадаємо, що «Книжковий Арсенал» триватиме у Києві до неділі, 21 травня. Шукайте новинки нашого видання на стенді А-3.2.

Вадим ЛУБЧАК, «День». Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments