Ми досі ще рятуємо дистрофію тіл, а за прогресуючу дистрофію душ – нам байдуже
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представникі культурного руху шістдесятників, Герой України

На Дніпропетровщині триває підготовка батальйону «Донбас» (фото)

На Дніпропетровщині десятий день триває підготовка батальйону територіальної оборони Донецької області «Донбас». За цей термін активісти з нуля сформували роту, знайшли інструкторів та встановили зв’язок з групами патріотів на Донбасі. Мета діяльності батальйону – захист мирного населення на тлі нестабільної ситуації у регіоні.

Батальйон територіальної оборони Донецької області мали створити ще 17 березня за директивою Міністра оборони України. Начальник штабу батальйону Сергій Єрьомін зізнався: «Практично по всіх областях країни ці структури дійсно створили, і вони стали серйозним фундаментом для посилення безпеки. На Донеччині створення батальйону саботували, і тому група патріотів – офіцерів запасу, учасників самооборони, колишніх солдат-строковиків – вирішила сформувати батальйон самостійно». Наразі «Донбас» знаходиться у структурі Дніпропетровського полку Національного захисту, патріотам дозволили формуватися на Дніпропетровщині, але діятимуть вони на Донеччині.

За словами Сергія Єрьоміна,  у складі «Донбасу» є люди із зареєстрованою зброєю, громадяни без зброї та ті, хто готовий взятися за зброю, якщо мирним жителям загрожуватиме небезпека. «Ми збираємося захищати та звільняти адміністративні будівлі, зносити незаконні блокпости, охороняти активістів-патріотів та органи влади», - зауважив начальник штабу батальйону.

Вже сформована рота, яка перебуває на двох об’єктах, на Дніпропетровщині добровольці проходять підготовку та повертаються у рідні місця. До складу батальйону входять мешканці Маріуполя, Донецька тощо, з міркувань безпеки активісти вивозять з Донеччини свої родини. Люди, які співпрацюють з батальйоном, є у Маріуполі, Артемівську, Горлівці, Красноармійську, Донецьку, Макіївці. Патріоти з Донеччини можуть створювати команди на місцях або приїжджати до формувального пункту батальйону територіальної оборони у селищі міського типу Межове Донецької області та організовувати взаємодію.

Держава підтримує «Донбас» мінімально – надає приміщення, але, за словами добровольців, «головне, щоб не заважали». Нещодавно активісти зустрілися з головою Донецької ОДА Сергієм Тарутою, який обіцяв допомогти. Сергій Єрьомін зауважив, що люди підтримують членів батальйону, але деякі  налякані, бо асоціюють активістів з «Правим сектором». Начальник штабу «Донбасу» запевняє: «Підтримка є, і ми вдячні місцевим. Нам приносять старі випрані наволочки, рушники. Відкритий благодійний фонд, куди можна переказувати кошти для нас».

Цивільні можуть також передавати батальйону інформацію про зрадників в органах влади та про людей, які фінансують незаконні збройні формування. Самі активісти підтримують зв’язок з начальником СБУ у Донецькій області. Сергій Єрьомін підкреслив: «Реальна підтримка проросійських настроїв на Донбасі мінімальна, це все штучно створене та роздувається. Ми – не екстремісти, і ми не проти Росії, ми проти безладу під російськими прапорами».

Марія ПРОКОПЕНКО, фото Олександра ЄРМОЧЕНКА, Донецьк

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів