Найвища мудрість — знати самого себе
Галілео Галілей, італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, поет

На підтримку українських політв’язнів

Гурт «Бумбокс» заспівав на адмінкордоні з Кримом

Ввечері 19 липня український музичний гурт «Бумбокс» провів годинний концерт на адмінмежі з окупованим Кримом. Такою акцією ненасильницького протесту музиканти черговий раз висловили підтримку Олегові Сенцову та всім українським політв’язням, яких незаконно утримують у Росії та в Криму.

Сцену облаштували прямо посеред поля, біля КПВВ «Каланчак». Два автокрани підвісили звукові колонки, підсилювачі, ліхтарі. Вони направлені в бік Криму, де за кількасот метрів розташувався блокпост російської окупаційної влади. «У нас тут концерт, а у вас – тюрма», – каже лідер «Бумбокс» Андрій Хливнюк.

Сам концерт проходив у рамках спільної роботи музикантів із Білоруським вільним театром над документальним фільмом «Return Ticket». Концерт у полі – частина фільму. Мета цієї стрічки – привернути увагу світової спільноти до проблеми окупації частини територій України, а також до порушення прав людини, зокрема кримськотатарського народу, тимчасово переміщених осіб та політичних в’язнів кремлівського режиму. Фільм знімається за підтримки Міжнародної асоціації журналістів (IFJ).

«Ми ще назвали цей виступ – концерт для землі. Ми не очікували так багато глядачів, думали, будемо грати просто в поле, туди, де ми не можемо приїхати і вільно зіграти, – каже Андрій Хливнюк. – Весь світ стає на підтримку українських політичних заручників, багато небайдужих і значущих людей за кордоном заявили свою позицію – «Free Sentsov». Але багато хто ще дійсно не знає про це. Ми допоможемо дізнатися».

На імпровізований концерт у степу зібралося орієнтовно півтисячі глядачів. Вони приїхали з сусідніх сіл і селищ, із Херсона, з Криму. Люди підспівували знайомі хіти з українською символікою в руках.

«Ми приїхали з прикордонної Чаплинки підтримати гурт «Бумбокс», подякувати за таку ідею, – каже Петро Лелеко, тримаючи плакат із гаслом «Free Sentsov». – Але ми приїхали не просто на концерт, ми тут, щоб підтримати наших бранців у Росії. Ми чекаємо на їх звільнення».

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments