Влада спирається на всіх, хто живе в брехні.
Вацлав Гавел, чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст, дев'ятий та останній президент Чехословаччини та перший президент Чехії

На підтримку українських політв’язнів

Гурт «Бумбокс» заспівав на адмінкордоні з Кримом

Ввечері 19 липня український музичний гурт «Бумбокс» провів годинний концерт на адмінмежі з окупованим Кримом. Такою акцією ненасильницького протесту музиканти черговий раз висловили підтримку Олегові Сенцову та всім українським політв’язням, яких незаконно утримують у Росії та в Криму.

Сцену облаштували прямо посеред поля, біля КПВВ «Каланчак». Два автокрани підвісили звукові колонки, підсилювачі, ліхтарі. Вони направлені в бік Криму, де за кількасот метрів розташувався блокпост російської окупаційної влади. «У нас тут концерт, а у вас – тюрма», – каже лідер «Бумбокс» Андрій Хливнюк.

Сам концерт проходив у рамках спільної роботи музикантів із Білоруським вільним театром над документальним фільмом «Return Ticket». Концерт у полі – частина фільму. Мета цієї стрічки – привернути увагу світової спільноти до проблеми окупації частини територій України, а також до порушення прав людини, зокрема кримськотатарського народу, тимчасово переміщених осіб та політичних в’язнів кремлівського режиму. Фільм знімається за підтримки Міжнародної асоціації журналістів (IFJ).

«Ми ще назвали цей виступ – концерт для землі. Ми не очікували так багато глядачів, думали, будемо грати просто в поле, туди, де ми не можемо приїхати і вільно зіграти, – каже Андрій Хливнюк. – Весь світ стає на підтримку українських політичних заручників, багато небайдужих і значущих людей за кордоном заявили свою позицію – «Free Sentsov». Але багато хто ще дійсно не знає про це. Ми допоможемо дізнатися».

На імпровізований концерт у степу зібралося орієнтовно півтисячі глядачів. Вони приїхали з сусідніх сіл і селищ, із Херсона, з Криму. Люди підспівували знайомі хіти з українською символікою в руках.

«Ми приїхали з прикордонної Чаплинки підтримати гурт «Бумбокс», подякувати за таку ідею, – каже Петро Лелеко, тримаючи плакат із гаслом «Free Sentsov». – Але ми приїхали не просто на концерт, ми тут, щоб підтримати наших бранців у Росії. Ми чекаємо на їх звільнення».

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон, фото автора

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments