У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Навчальний рік Україна розпочала з Олімпійського уроку

До заходу, який проводиться 14-й раз, долучилися всі ДЮСШ країни

1 вересня, на Оболонській Набережній в Києві відбувся Олімпійський урок-2018 для тих, хто любить спорт та вболіває за українські команди й спортсменів. Урок був присвячений майбутнім ІІІ літнім Юнацьким Олімпійським іграм, які жовтні цього року стартують в Аргентині (Буенос-Айрес), і так і називався -  «Олімпійський урок. Екзамен в Буенос-Айресі».

Цьогоріч - це вже 14-й Олімпійський урок, ініціатором якого є президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка. За інформацією організаторів, після старту Уроку в Києві, до Уроку долучилися всі міста і містечка в Україні, де діють ДЮСШ. На святі в столиці любителі спорту та здорового способу життя мали чудову можливість спробувати свої сили на пільш, ніж 40 спортивних майданчиках, взяти участь в олімпійському квесті й отримати подарунки.

Спортивну розминку для учасників Уроку провела чемпіонка світу по фітнесу Розминку Оксана Оробець.

Взагалі спортивні «зіркові» гості надали особливості цьому Уроку, адже далеко не щодня є можливість поспілуватися із чемпіонами світу та майбутніми олімпійцями.  Так, за даними організаторів, серед чемпіонів та призерів найпрестижніших світових та континентальних форумів, на олімпійському уроці були присутні Олена Підгрушна, Лариса Заспа, Світлана Мазій, Олена Акопян, Ігор Радівілов, Дар'я Білодід, Наталія Ляпіна, Юлія Прокопчук, Владислав Гераскевич, Богдан Ядов, Гліб Мостовенко, а також наші юні олімпійці: Анастасія Балабан, Анастасія Бачинська, Олег Вередиба, Софія Лискун, Олександр Мадей, Владислав Остапенко, Христина Погранична, Дарина Плохотнюк, Назар Чепурний, Марія Ященко.

-Такі змагання, як Юнацькі спортивні олімпійські ігри для наших для наших олімпійців – це дійсно дуже важливий  і найбільший виступ в їхньому життя, я впевнений, що вони гідно представлять Україну, продовжить славетні традиції українського спорту. Дуже хвилююся за них, тому що сам - спортсмен, і знаю, як це не просто. Тому найбільше я хочу побажати, щоб вони були впевнені в своїх силах, і тоді все буде гаразд, – сказав олімпійський чемпіон Сергій БУБКА.

Щодо порад спортсменам, і всім, хто хоче займатися спортом, чемпіон світу нагадав, що завжди потрібно себе підтримувати – що все вийде, «ніколи не казати собі, що я – не зможу, що в мене сьогодні поганий день». Тільки впевненість у своїх силах, і рух вперед – що я все зможу зробити, що від мене очікують батьки і тренери, - забезпечить успіх, вважає Сергій Бубка.

Представлятиме Україну на змаганнях в Аргентині  Анастасія Бачинська, яка входить до складу української збірної зі спортивної  гімнастики. Вона брала участь у всесвітній гімназіаді. Розповіла, що дуже активно тренується перед Олімпіадою, але при цьому встигає і спортом займатися, і вчитися в школі

-Займатися спортом, вчитися в школі та їздити на міжнародні змагання – досить складно,але намагаються,щоб  все виходило. Намагаюся не забивати голову  лишнім – і все виходить, - сказала Настя БАЧИНСКА.

На святі був присутнім заступник міністра освіти і науки України Роман Греба, який розповів про нову українську школу.

-Ми переходимо від школи знань, де діти мусять зубрити, до компетентнісної школи, де вчитимуть те, що буде потрібно безпосередньо в житті. Наприклад, математику будемо вчити не просто так, а поєднану із підприємництвом: щоб школяр  розумів на прикладі як утворюється вартість тієї чи іншої речі. … Тоді він буде розуміти навіщо йому потрібно складати ці цифри. Нова українська школа - це новий підхід до учнів і нове освітнє середовище. Це зміна ставлення вчителів до дітей  - діти будуть поставлені в центр освітнього процесу. І- багато всього іншого: і новітні класи, і мультимедіа, і національна освітня платформа, - розповів заступник міністра освіти і науки України Роман ГРЕБА.

Також організатори свята повідомили, що з цього року держава більше уваги приділятиме спортивній підготовці військових та представників правоохоронних органів. Так, вони розповіли,що для підготовки висококваліфікованих фахівців  з фізичної підготовки для ЗСУ та силових служб, а також правоохоронних органів, нещодавно створили міжвідомчий Інститут фізичної культури  та спортивно-оздоровичих технологій.  Основними завданнями інституту є підготовка фахівців фізичної підготовки та проведення наукових досліджень  з актуальних питань розвитку фізичної культури і спорту України в Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах України.

Оксана МИКОЛЮК, фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments