Борітеся – поборете, Вам бог помагає! За вас правда, за вас сила І воля святая!
Тарас Шевченко, український поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч

Найбільша Хресна хода

Українці молитовно відзначили річницю хрещення Русі

1030 років Хрещення Русі — це не просто дата. Це наш історичний аргумент. Аргумент перед усім світом. Хода Києвом — це не просто релігійний захід. І тим паче — це не спосіб пред’явити альтернативу так званій московській ході, яку організовують деякі олігархи за російські кошти. В суботу не було проплачених автобусів. Не було біснуватих бабусь. Це було Свято. Свято поруч із кров’ю. Ця кров була на стінах Михайлівського Золотоверхого собору у вигляді портретів загиблих українських воїнів від рук російського окупанта. І цей факт є найголовнішим аргументом сучасності, який підтверджує історичний базис: Україна — спадкоємиця Русі. Не Московія.

Цієї суботи віряни Української православної церкви Київського Патріархату на чолі з патріархом Філаретом та віряни УАПЦ на чолі з митрополитом Макарієм пройшли хресною ходою до скверу біля пам’ятника Святому Рівноапостольному Князю Володимиру Великому. Багато суперечок виникало щодо визнання церкви УПЦ КП. Але зрештою всі вони торкались більше провокацій з боку Москви. В чому суть цих провокацій? У тому, що Москва свого часу поцупила не лише історію Русі, але й духовне серце народу — віру. Зрештою на зміну владі КПРС, КДБ та РПЦ у сучасних умовах Москви прийшла влада ФСБ та РПЦ. Завдяки РПЦ, яка історично була не паралельною, але похідною владою від «царя», Москва укріплювала свій вплив у мізках мільйонів вірян. У що вірили вони? У Христа чи у вдавану велич? 

Безумовно, удар по релігійних почуттях — це удар найцинічніший, якщо він суміжний із історичними маніпуляціями. На цьому варто наголосити окремо. Адже сьогоднішня хода вірян — це не просто релігійна данина. Це встановлення історичної справедливості. І річ тут не лише у прийнятті християнства. Річ тут в історичному підтвердженні того, що саме Україна є частиною історичної спадщини Русі, а не московські крадії.

Отже, Президент Петро Порошенко наголосив, що мільйони українців прагнуть і очікують якнайшвидшого визнання автокефалії Православної Церкви в Україні — великої за кількістю вірян, але рівної до інших помісних православних церков. «Томос про автокефалію довершить утвердження незалежності й самостійності нашої держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир. Він посилить права і свободи громадян… Особливо тих, котрі зараз перебувають поза спілкуванням із вселенським православ’ям», — наголосив Глава держави на урочистостях із нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України.

Петро Порошенко нагадав, що в Писанні сказано, що нам не дано знати часи і строки.

«Але я вірю в те, що фінальне рішення Вселенського буде справедливим щодо України. Дорогі друзі, час автокефалії Української Помісної Православної Церкви точно настав», — підкреслив Президент.

«Владика нагадав, що завжди після здобуття незалежності державою починалася дискусія про автокефалію. Так було у Греції, Сербії, Румунії, Болгарії, Грузії, Албанії тощо… І ці слова для нас й поготів є цінними, що сказано їх було предстоятелем церкви, пов’язаної з Москвою. Володимир не одразу прийшов до цього висновку, а після років глибоких роздумів на фоні вражаючого розвитку української православної спільноти», — наголосив Петро Порошенко.

«Важливим моментом є ще й те, що цього разу Хресний хід був найбільшим в історії України. Про це сказав сам Патріарх Філарет у своєму слові після молебню на Володимирській гірці. У центрі Києва на молитву зібралося від 65 до 150 тисяч або й більше вірян. Дотепер так багато патріотично налаштованих громадян, які моляться за перемогу правди й миру в Україні, збирав лише Майдан під час Революції Гідності», — підкреслив Євстратій (Зоря).

Валентин ТОРБА, «День». Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

«День» у Facebook, , Google+

Новини партнерів
comments powered by HyperComments